Kurban Bayramı’nda memleketine gidecek vatandaşlar, otobüs veya uçak bileti almak istediklerinde astronomik rakamlarla karşılaşıyor.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, vatandaşların masraflardan dolayı memleketine gidemediğinin altını çizerek, “Ulaşım hakkı en temel haklardan biri ancak bayram öncesi bilet fiyatları uçtu. İstanbul’dan Aydın’a bir kişinin otobüsle gidiş maliyeti 1.500 lira, Ankara’dan Aydın’a bir kişinin otobüsle gidiş maliyeti ise 850 lira; uçakla gitmek isteyenler için maliyet 2’ye katlanıyor. İktidarca verilen onca söze rağmen havalimanı yolcuya kapalı olan Aydın’ımıza gitmek isteyenler İzmir’e uçaktan indiğinde bir kez daha otobüs yolculuğu yapmak durumunda kalıyor, bunun da maliyeti 300 liraya dayandı” dedi.

“İNDİRİMLER GENİŞLETİLMELİ”

CHP’li Üstündağ’ın acı günü CHP’li Üstündağ’ın acı günü

4 kişilik bir ailenin büyükşehirlerden Aydın’a gidiş dönüş maliyetinin ise 12 bin ila 16 bin lira arasında değiştiğine dikkati çeken Bülbül, “Emekliler için yapılan yüzde 20 indirim ise yetersiz kalıyor. İktidarın yanlış ekonomi politikaları nedeniyle hayat pahalılığı altında ezilen vatandaşlarımıza bayram döneminde yapılacak indirimler genişletilmeli” sözlerine yer verdi.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR