Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, partilileriyle birlikte Nazilli’deki meslek odası ve STK’ları ziyaret etti. Bülbül’e CHP Nazilli İlçe Başkanı Aslı Ökmen,belediye meclisi üyeleri ve ilçe yönetimi eşlik etti. Program kapsamında Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak’ı ziyaret eden Bülbül ve beraberindeki heyet çiftçilerin sorun ve taleplerini dinledi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Süleyman Bülbül tarımın önemine dikkat çekerek “Tarım Türkiye’nin geleceğidir. Bu çerçevede örgütümüzle birlikte çiftçilerimizin taleplerini not aldık ve Ankara’ya ileteceğiz. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“KAPALI SİSTEME GEÇİLMELİ”

Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak, CHP heyetine ziyaret için teşekkür etti. Kuraklığa dikkat çeken Alnıak, “Vahşi sulamadan bir an önce vazgeçilerek basınçlı sulama sistemine geçilmesi gerekiyor. Adıgüzel Barajı’nın halihazırdaki su seviyesi yüzde 20 civarında. Eğer kapalı sisteme geçilirse Aydın’ın bir ucundan diğerine barajın geçtiği her yer rahatlıkla sulanabilir. Bu su bize üç yıl boyunca yeter. Bu sayede en az 5 bin sondaj kuyusu da kapatılarak yeraltı suları kurtarılabilir” şeklinde konuştu.

Tedavileri tamamlanan caretta carettalar denizle buluştu Tedavileri tamamlanan caretta carettalar denizle buluştu

“GEÇİM YOKSA SEÇİM VAR”

Erken seçim konusunda görüşlerini aktaran Süleyman Bülbül, “Biz yerel seçim zaferinden sonra müzakere sürecini başlattık. İktidara karşı çiftçinin, asgari ücretlinin, emeklinin haklarını savunduk ancak gördük ki iktidar bu talepleri göz önüne almıyor. Mitingler yaptık. Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin hukuk devleti olması, hak ihlallerinin son bulması için demokrasi mitingi yapacağız. Geçim yoksa, hukuk yoksa seçim var” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR