Bayramın son gününde Antalya’da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin, Kepez’in CHP’li Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den tepki geldi. 

Sorumluların elbette ki cezalandırılması gerektiğini kaydeden Bülbül, tutuklama kararının hukuki değil, siyasi olduğunu savundu. 

Bülbül, yaptığı açıklamada, “Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ü jet hızıyla tutuklatan adalet 6 Şubat depreminde, Manisa Soma felaketinde, Erzincan İliç faciasında, Çorlu tren katliamında neredeydi? Sorumlular elbette tespit edilmeli ve cezalandırılmalıdır. Bizim adalet anlayışımızda çifte standart ve adam kayırma yoktur ancak ülkede yaşanan binlerce usulsüzlük ve yolsuzluk için kılını kıpırdatmayan AKP’nin yerel seçim hezimetinden sonra bulduğu her fırsatta muhalefeti etkisiz hale getirme çabası kabul edilemez!” ifadelerini kullandı. 

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ” 

Kuyucaklı polisten acı haber Kuyucaklı polisten acı haber

“Siyasallaşan yargının adaletine güven kaldı mı ülkemizde?” diyen Bülbül, şöyle devam etti: “Alınan bu karar, hukuki değil siyasidir! Verilen siyasi karar, Mesut Kocagöz’ü değil Kepez halkının iradesini tutsak etmiştir! AKP’nin demokratik olgunluk tiyatrosuna ve ‘Türkiye’de demokrasi tıkır tıkır işliyor’ yalanına kim inanır? Yargının bağımsızlığı için çözüm, demokrasi ve özgürlüklerin yaşandığı hukuk devletinin inşasıdır. CHP olarak mücadeleye devam edeceğiz!” 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR