Yeni yılla birlikte iğneden ipliğe pek çok harcama kalemine yapılan zamlara tepki gösteren CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, vatandaşın zamların hesabını yerel seçimlerde soracağını savundu.

CHP’li vekil, yaptığı açıklamada, “Vatandaş 2024’e mutlu, huzurlu girsin diyoruz ama maalesef vatandaş yeni yıla zamlarla, borçlarla girdi. Henüz yeni yılın ilk gününde AKP iktidarı sofraların huzurunu kaçırmayı başardı. İğneden ipliğe her şeye yine zam geldi. Kamuya ait otoyol ve köprülere yüzde 76, Yap-İşlet-Devret yöntemiyle yapılan otoyol ve köprülere yüzde 50 oranında zam, 2023 yılı için yeniden değerleme oranı olan yüzde 58,46 kadar MTV'ye zam, ehliyet, yeni ve kayıp kimlik kartları, pasaport, motorlu araç tescil belgesi fiyatlarına zam, veri, harç ve trafik cezalarına yüzde 58,46 zam, özel iletişim vergisine zam. 260 TL'lik özel iletişim vergisi yüzde 53,8 artırılarak 400 liraya yükseltildi” ifadelerini kullandı.

CHP Didim’de istifa depremi CHP Didim’de istifa depremi

TEPKİ GÖSTERDİ

Bülbül, “Benzine en az 2,25 TL, motorine 2,11 TL'lik zam gelmesi bekleniyor. Alkole de yine ÖTV zammı gelmesi bekleniyor. Vatandaş yapılan bu zamların hesabını yerel seçimde soracak” sözleriyle tepkisini ifade etti. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR