Yeni Kıroba Gazetesi olarak manşete taşıdığımız İYİ Parti Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Hayati Atlı’nın Belediye Başkanı Günel’e yönelik eleştirileri, ilçede gündem oldu. Atlı’nın Başkan Günel’in yönetim anlayışına yönelik memnuniyetsizlik çıkışıyla ilgili açıklama yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Gürbilek, “Yaklaşan yerel seçimler öncesi partisinin ilçe başkanlığından istifa ederek meclis üyesi aday adayı olan Hayati Atlı’nın, Belediye Başkanını ve yönetimini eleştirmesi için Belediye Başkan adayı olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“KARAR VE UYGULAMA MEKANİZMASININ TAM İÇİNDEYDİ”

Atlı’nın açıklamalarını talihsizlik olarak nitelendiren Gürbilek, “Mensubu olduğu partinin siyasi hedefini ortaya koymak elbetteki en doğal hakkıdır. Ancak açıklamasında Belediye Başkanımız ve yönetimini başarısızlıkla ve belediyemizin çalışmalarını, halkımızın memnuniyetsizliği ile değerlendirmesi siyasi bir gaflet göstergesidir. Sayın Hayati Atlı belediye yönetiminde “faaliyet ve yönetim” içinde olmadığını iddia etmiştir. Oysaki Sayın Atlı, hem Büyükşehir Belediyesinde hem de Kuşadası Belediyesi’nde encümen üyesi olarak faaliyet ve yönetimin karar ve uygulama mekanizmasının tam içinde yer almıştır. Geride bıraktığımız 4.5 yıl içinde zaman zaman Belediye Başkanımız tarafından vekili olarak tayin edilmiş ve yine kentimizi ilgilendiren faaliyet ve yönetimle ilgili kararlarda başkan vekili olarak imza atmıştır” dedi.

İYİ Parti’li İnal’dan borçlanma eleştirisi İYİ Parti’li İnal’dan borçlanma eleştirisi

“BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMASINI BEKLİYORUZ”

Atlı’nın İYİ Parti’yi Kuşadası’nda yerel iktidara aday göstermesini de siyasi acizlik olarak tanımlayan Gürbilek, “Yaklaşan yerel seçimler öncesi partisinin ilçe başkanlığından istifa ederek meclis üyesi aday adayı olan Hayati Atlı’nın, Belediye Başkanını ve yönetimini eleştirmesi için Belediye Başkan adayı olmasını bekliyoruz. Çünkü siyasi teamüller gereği bir ilçe başkanı belediye başkanlığına aday olmalıdır. Halihazırda meclis üyesi olan ve önümüzdeki dönemde tekrar meclis üyeliğine aday olan Hayati Atlı’nın, henüz kendi siyasi yaşamında çıta yükseltememişken, Kuşadası’nda partisini yerel iktidara aday göstermesi ayrı bir siyasi acizliktir. Kendisine şiddetle tavsiyemiz, partisinden belediye başkan aday adaylığını açıklaması ve ondan sonra bu tarz eleştirileri yapmasıdır” diye konuştu. (MURAT TAN)