CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, gerçekleştirilen seçimli olağan kongrede güven tazeledi. 

Turistik Park’ta gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir üstlendi. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve milletvekillerinin kutlama mesajlarının okunduğu 

Kongrede ilk sözü alan CHP Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı, “Hak, hukuk, adalet inancıyla yürüdüğümüz bu yolda zaferlerimizin en temel yapı taşı efe yürekli siz değerli kadınlarımızdır. Ülkemizin dününde, bugününde ve yarınında var olan ve var olacak olan sizlerle yol yürümek bize büyük onur veriyor. Kadınlarımızın güçlenmesi hepimizin sorumluluğudur. Kadınlarımızın el üstünde tutulduğu bir gelecek için yol yürümeye devam edeceğiz. Göreve geldiği günden bugüne kadar birlik ve dayanışma içinde hareket eden Özlem Başkanım ve yönetimine emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.15.26

Didim’deki yangın için havalanmıştı Bafa Gölü’ne düştü Didim’deki yangın için havalanmıştı Bafa Gölü’ne düştü

“İKTİDARIN YOLU KADIN KOLLARI” 

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, yerel seçimde ülke genelinde birinci parti olduklarının altını çizerek, “Sorumluluğumuzun farkındayız. Mücadelemiz hiç bitmeyecek. CHP halkın umududur. Yaşayacağımız güzel günler yakındır. Türkiye, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, Karanlık güçlere izin vermeyeceğiz. İktidarın yolu kadın kollarıdır” ifadelerini kullandı. 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür eden Özdemir, “Siyasetin yeni yüzü” olarak tanımladığı Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin’le de 31 Mart’ta önemli bir başarı kazandıklarını vurguladı. 

“SİZLERİN HAKKI ÖDENMEZ” 

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ise yerel seçimlerin üzerinden 50 gün geçtiğini anımsatarak, “50 gün önce seçim yaptık. Bu seçimde Aydın’da başarılı olduk. Bu başarının temelinde sizler varsınız. Siz olmasaydınız o başarıyı zor yakalardık. Sizlerin hakkı ödenmez. 13 ilçede belediyeyi aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız yüzümüzü, alnımızı yere düşürmüyor. Sayın Özlem Çerçioğlu da bir kadın, o da bir anne. Buraya bir rahatsızlığından dolayı katılamadı. Sizlere sevgi ve saygılarını sunuyor. Kongremiz Aydın’a hayırlı olsun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. 

“ÖNÜMÜZ ÇOK AYDINLIK” 

Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, “Atatürk’ün yolunda koşmaktan onur duyan tüm kadınlara selam olsun” ifadesiyle başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Malumunuz yeni bir seçim atlattık. Büyükşehir ve 13 ilçemizde seçimleri kazandık. Önümüz çok açık, çok aydınlık. Tüm Türkiye’yi kırmızıya boyama zamanı çok yakında geliyor. Bu süreçte yanımda olan, beraber olan, bu kutlu sevdaya gönül veren, ev ev gezen, herkesin elini sıkan tüm kadınlarımıza çok ama çok teşekkür ediyorum. Kadınlarımız olmasaydı bu seçimde bu başarıyı yakalamazdık. Önümüzdeki dönemde de sizlere çok ama çok ihtiyacımız var. Siz olmazsanız bizim olmayacağımızın bilincindeyiz. Bu kutlu yolda, Atatürk’ün yolunda, iktidar yolunda hepinize canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.”

Whatsapp Image 2024 05 23 At 16.15.02 (1)

“CHP, ATATÜRK’ÜN EMANETİ”  

CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, CHP’nin Ulu Önder Atatürk’ün emaneti olduğunun altını çizerek, “Biz artık Türkiye Zaferine doğru emin adımlarla yürüyen ve en az 10 yıl iktidarda kalacak bir partinin mensuplarıyız. Biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz. İktidar olduğumuzda Türkiye Cumhuriyet’ini kurucu değerlerine biz kadınlar geri getireceğiz. Sizlere söz veriyoruz; birer anne olarak hayalini kurduğumuz Türkiye’yi evlatlarımıza miras bırakmadan, asla bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Tabi ki bu hayalimizi gerçekleştirmek için, siz Cumhuriyet Kadınları ile birlikte gece gündüz demeden çalışarak emek verdik ve yılmadan emek vermeye de devam edeceğiz” sözlerine yer verdi. 

SEÇİM BAŞARILARINDAN SÖZ ETTİ 

2020 kongresinin ardından bir genel, bir de yerel seçim geçirdiklerini hatırlatan Ekiz, “Tüm örgütümüzle yaptığımız ortak çalışmalar ile Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda yüzde 47, ikinci turunda ise yüzde 61 ve milletvekili seçiminde dört vekilimizi Ankara’ya göndererek partimizi Efeler de birinci parti yaptık. Aydın’da 15 yıldır sosyal belediyeciliğin mimarı olan Aydın Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile yeniden bir zafere imza atacağımızdan hiç kuşkumuz olmadı. İlçemiz Efeler’i ise, yaptığı adil baro başkanlığıyla halkın takdirini kazanmış Sayın Anıl Yetişkin ile bomba gibi bir zaferle kazandık. Geçirmiş olduğumuz bu dört yıllık süreçte bazen çoğaldık, bazen eksildik. Ama gerçek Cumhuriyet Halk Partililer evini asla terk ederek yoldaşlarını yarı yolda bırakmadı. Tüm yol arkadaşlarımıza bizden desteklerini esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum. Daha da büyüyerek, güçlenerek iktidar yolunda yürüyeceğimize canı gönülden inanıyorum” görüşlerini dile getirdi. 
Özlem Ekiz, tüm kadınları CHP’ye üye olmaya davet etti. 

YENİ YÖNETİM 

Konuşmaların ardından gündemin seçim kısmına geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Özlem Ekiz başkanlığındaki yönetimde şu isimler yer aldı: Sevgi Dinçkal, Gülderen Duran, Bengü Gülerler, Ramize İrek Gümüş, Ruhiye Kaner, Tülin Kaya, İlayda Korkulu, Gönül Kurt, Seda Şanlı ve Serpil Talay. 
 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR