Karakoz, yurt içinde asansör arızalarını bildirdiklerini, ancak idarenin bu durumda duyarsız kalması ve asansörün tamir edilmeden kullanılmasına izin verilmesine eleştirdi. "Arızalı asansörün tamiri yapılmadan kullanılmasına izin vermek, tam anlamıyla faciaya davetiye çıkarmaktır" diyen Karakoz, hükümetin gençlere sahip çıkmadığını, evlatlarına bakamadığını ve koruyamadığını belirtti.

Zeren Ertaş'ın babasının sözlerini hatırlatarak AKP ve MHP sıralarına seslenen Karakoz, "Oy vermeden önce Zeren'in ailesini hatırlayın ve elinizi vicdanınıza koyarak oy verin" dedi. Karakoz, KYK yurtlarındaki bir araştırma ile çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak, siyaseti bir kenara bırakma süresinde bulundu.

CHP’li Aydın’dan adaylık konusunda net açıklama CHP’li Aydın’dan adaylık konusunda net açıklama

Konuşmasında Zeren Ertaş'ın ailesinin talebini Aydın ve İstanbul'da Zeren Ertaş adına cadde ve yurt isimlendirilmesine dikkat ederek Karakoz, siyaseti bir kenara bırakarak tüm partilerin bu önergeyi desteklemesi istedi.

Son olarak, "Bu ülkenin evlatlarına sahip çıkmak tüm milletvekillerinin sorumluluğudur" diyen Karakoz, Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak İYİ Parti tarafından verilen önergeyi desteklediklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)