Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Fenerbahçe Galatasaray Süper Kupa Maçı, Suudi yetkililerin oyuncuların sahaya Atatürk tişörtü, “Ne Mutlu Türküm Diyene” ve “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” yazılı pankartlarla çıkmasına izin vermemesi sebebiyle ertelendi. Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da gündemine oturan olayla ilgili birçok kesimden kulüplere destek mesajları yağdı. CHP Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Galip Özel’den de kulüplere destek geldi.

“ATATÜRK BU MİLLETİN ŞEREFİDİR”

MSB Harita Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK diri fay hatlarını araştıracak MSB Harita Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK diri fay hatlarını araştıracak

CHP’li Galip Özel konuyla ilgili açıklamasında “Süper kupa maçına Atatürk tişörtüyle çıkmasına izin vermeyen Suudi Arabistan spor komitesi yetkililerini kınıyor, maça çıkmama kararını alan kulüp yetkililerini kutluyorum. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin namusudur, şerefidir, temel taşıdır. Atatürk gibi bir liderin adının veya bizlere ışık tutan sözlerinin herhangi bir yere alınmaması gibi bir durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına halel getirecek hiçbir davranışı da kabul etmeyiz. Büyük Atatürk bu milletin şerefidir. Ve hiçbir Devlet haysiyetimizden daha büyük değildir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR