CHP Aydın İl Başkanlığı’nca düzenlenen İl Danışma Kurulu’nda konuşan Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yereldeki başarının ardından genel iktidar olabilmek için birlik çağrısında bulundu. 

“CHP artık Türkiye’de esaslı dönüşümün sorumluluğunu omuzlarında taşıyor. Düne göre görevimiz daha fazla. Düne göre yükümüz daha ağır” diyen Tezcan, “Bu başarının keyfini yaşayalım ama şımarmadan yaşayalım. Birbirimizi hırpalamadan yaşayalım. Bu başarı, Aydın’da Büyükşehir ve 13 ilçe belediyesini kazandık. 14 belediye kazandık. Belediyelerin bütçesine ve nüfusa baktığımızda Aydın’ın bütün ilçeleri CHP’li belediyeler. Bu seçimlerin 2019’daki yerel seçimlerden bir farkı daha var. 2019’da parti genel merkezleri ittifak yapmışlardı. Bu seçimde partinin tepesinde ittifak olmadı ama CHP’nin öncülüğünde seçmen ittifak yaptı” dedi. 

“BU OYLARIN TAMAMI BİZİM DEĞİL” 

Türkiye ittifakıyla sonuç alındığını ve bunun kıymetli olduğunu belirten Tezcan, “Bu kıymetli sonuç, Türkiye’de 1977’den sonra CHP’yi birinci parti olarak sandıktan çıkardı. Bu oyların tamamının bizim oyumuz olmadığını biliyoruz. Önce bunu bileceğiz, farkında olacağız. Bundan sonraki siyaset yolculuğumuzda 31 Mart yerel seçimlerinde verilen oyların CHP’yle kalıcı bir sözleşme yapmasını sağlamak bizim görevimiz. Bunun kalıcılığı önümüzdeki dönem iktidarının güvencesidir. Bunun kalıcılığı Türkiye’yi değiştirme ve dönüştürme kapasitemizin güvencesidir” ifadelerini kullandı. 

Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi yarın komisyonda görüşülecek Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi yarın komisyonda görüşülecek

“HER İKİ ANLAYIŞIN DA BÜYÜK DESTEĞİ VAR”

CHP’nin Türkiye siyasi tarihinde çok değerli bir şey yaptığının altını çizen Tezcan, “Kendi içinde demokratik yarışla görev değişikliği yaşayabileceğini gösterdi. Şunu bilelim. Kurultay sürecinde pozisyonu nerede olursa olsun. Ama değişimden yana oy kullanmış olsun ama değişim olmasın diye oy kullanmış olsun, her iki anlayışın da çok büyük bir desteği, payı ve katkısı vardır. Çünkü her iki anlayış bir araya gelebildiğinde bu değişim kıymetli oluyor. Birlik olursa dirlik olur. Dirlik olursa başarı gelir. Birliğimizi güçlendireceğiz, dirlik içinde yolumuza devam edeceğiz. Bir sonraki seçimlerde başarı elde edeceğiz” diye konuştu. 

“MÜZAKERE, MÜCADELENİN ENGELİ DEĞİL” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la CHP Lideri Özgür Özel’in görüşmesi meselesine de değinen Tezcan, “Bir taraftan iktidarın değişmesi için mücadele ederken diğer taraftan siyasetin görüşme kanallarını açık tutacağız. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi müzakere, mücadelenin engeli değildir” diyerek sözlerini tamamladı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR