MHP Aydın’dan Ankara çıkarması MHP Aydın’dan Ankara çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ilçe birlikte ilk olarak Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’i ardından ilçe örgütünü ziyaret etti. CHP Nazilli İlçe Başkanı Aslı Ökmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete çok sayıda partili katıldı. Ziyarette konuşan Bülent Tezcan seçim zaferi için örgütlere teşekkür ederek seçim sonuçlarına dair değerlendirmelerde bulundu ve partisinin önümüzdeki dönem için hedeflerini sıraladı.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 16.48.54

ÖRGÜTLERE SEÇİM TEŞEKKÜRÜ

“Dayanışma ve emek sonucu güzel bir sonuç aldık” diyen Tezcan “Aydın’da 17 ilçenin 13’ünü aldık. Büyükşehir belediyesinde güven tazeledik. Bu bir tesadüf değil. Toplumla siyaseti bütünleştirdik, milletin beklentisine uygun adımlar attık. Kendi ikbaliniz için değil toplumun tümünü kucakladık. Kadroları gençleştirdik, bilimin ve aklın emrettiği şeyleri yaptık. Örgütlerimize teşekkür ediyoruz ama defteri kapatmadık. Hedefimiz ilk genel seçimlerde büyük bir zafer kazanmak. Belediye başkanlarımıza güveniyoruz. Seçmenle parti arasındaki buluşmayı yakaladık. Nazilli’yi yıllar sonra kazandık” şeklinde konuştu.

“HEDEFİMİZ TÜRKİYE’Yİ GELİŞTİRMEK”

Tezcan konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bu seçimin ittifakı masa başı ittifakı değildi. Bu sefer tabanda ittifak sağlandı. Bu ittifakın adına genel başkanımız “Türkiye İttifakı” dedi ve seçmende karşılık buldu. 315 ilçe 21 il, 14 büyükşehir ve 59 belde olmak üzere toplam 409 belediyeyi kazandık. 47 yıl sonra ilk kez CHP birinci parti oldu. AK Parti 22 yıl sonra seçim kaybetti. Bu sonuçlar bizi şımartmayacak. Bu bir zafer değil bu bir yetki almak. Toplum bize kredi verdi ama tüketici kredisi değil. Yatırım kredisi. Geleceğe yatırım yapacağız. Asıl davamız genel seçimleri kazanmanın da ötesinde Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak gibi bir hedefimiz var. Eğitim sistemimiz yenilenecek. Milli gelir yükselecek. Refahın adaletli paylaşıldığı bir Türkiye yaratacağız.”

Whatsapp Image 2024 05 02 At 16.48.55 (1)

“TOPLUMUN ERKEN SEÇİM TALEBİ YOK”

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Bülent Tezcan borç yükü altındaki CHP’li belediyelerin nasıl hizmet üreteceğinin sorulması üzerine “AK Parti’den aldığımız belediyelerde israf düzeni işlemiş büyük bir borç yükü var. Belediye başkanlarımız israfı kesecekler. Rant kapılarını kapatacaklar” dedi. CHP’li vekil “Neden erken seçim talebinde bulunmuyorsunuz” sorusunu ise “Toplum bize bu seçim için destek verdi. Hemen tekrar seçime götürmemiz için destek vermedi. Toplum seçim istemiyor. Yoksulluk, işsizlik varken yeni bir seçim talebi yok. Seçmen iktidara ihtar verdi ve sonucunu bekliyor. Bunun yanı sıra CHP’li belediye başkanlarının hizmet edip etmeyeceğini görmek istiyor” şeklinde yanıtladı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR