"Kalkan-26" operasyonunda 94 düzensiz göçmen yakalandı "Kalkan-26" operasyonunda 94 düzensiz göçmen yakalandı

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın seçimli olağan kongresine, Didim’den gelen bazı kadın üyelerin Milletvekili Hüseyin Yıldız’a yönelik protestosu damga vurdu. 
Gündemin protokol konuşmaları kısmında Yıldız’ın kürsüye çıkması üzerine salonda bulunan bazı kadınlar ayağa kalkarak, “Didim’de seni istemiyoruz, Didim’den elinizi çekin” diye bağırdı. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 14.09.24 (1)

“SAYGISIZLIK” OLARAK NİTELENDİRDİ 

Protesto karşısında sesini yükselten Yıldız, “Saygısızlık yapmayın. Yerel seçimlerde kimin çalışıp çalışmadığını çok iyi biliyorum. Polemiklere girmek istemiyorum. Emek veren kadınlara teşekkür ediyorum. CHP’li görünüp de başkalarına çalışanları asla affetmeyeceğim. Ben 2002’de, 2007’de, 2011’de partime küsmedim. 2015’te sizler beni vekil yaptınız” dedi. 

Kadın üyelerin tepkisinin sürmesi üzerine “Otur yerine…” diyerek protestocuları azarlayan Yıldız, “Yıllardan beri siyaset yapıyorum. Hüseyin Yıldız olarak hiçbir zaman kongrenize müdahale ettim mi? Didim’e de etmiyorum. Hiçbir zaman il ve ilçe kadın kollarının kongrelerine müdahale etmedim. Konuşursam birileri burada oturamaz” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 14.09.24

TEMPO TUTARAK PROTESTO ETTİLER 

Yıldız’ın konuşması sırasında protestocu kadınlar, ‘Konuşma, konuşma, konuşma’ diye tempo tutarak tepkilerini ortaya koydu. 
Bunun üzerine Yıldız, “CHP terbiyesini almış insanların tepkileri değildir. CHP’li olmak ayrıcalıktır, onurluluktur. O yüzden buraya gelip de 2 arkadaşımız bağırıp çağırmakla bir şey yapamazsınız” karşılığını verdi. 

Protestocu kadın üyelerden biri Yıldız’ın azarlayıcı üslubuna sert sözlerle tepki gösterdi. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 14.09.24 (2)

“HÜSEYİN YILDIZ’I İSTEMİYORUZ” 

Çıkışta basın mensuplarına konuşan partili kadınlardan Ayşe Nursel Gönül, “Hüseyin Yıldız’ı istemiyoruz. Didim örgütünden elini çekmesini istiyoruz. Dayatmalar var, tepeden inmeler var. Didim’de kaybeden başkanı yönetim listesine alıyorsanız bu neden? Tabanı kale almayacaksanız teşkilat olarak biz niye varız?” sözlerine yer verdi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR