Çine Belediyesi, Avrupa Birliği destekli "Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Projesi" 70'e Yeşil Bir Gelecek Kampanyası kapsamında çevre bilincini geliştirmek ve yeşili daha fazla sevdirmek amacıyla ‘En Güzel Balkon’u seçecek.

15 Mayıs Dünya İklim Günü'nde düzenlenecek olan yarışma, iklim değişikliği ve mücadele konusunda dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bir platform olacak. Balkonlarını çiçeklerle ve bitkilerle süsleyen vatandaşlar, yarışmaya katılarak çevreye duyarlılıklarını ve estetik anlayışlarını sergileyecekler.

Yarışmaya katılım için son tarih 10 Mayıs olarak belirlenirken, yarışmanın sonuçları ise 15 Mayıs Dünya İklim Günü'nde açıklanacak. Yarışma sonucunda birinciye 5000 TL, ikinciye 3500 TL ve üçüncüye 2000 TL para ödülü verilecek.

EFESEM Akademi’den motivasyon pikniği EFESEM Akademi’den motivasyon pikniği

Yarışmanın jüri üyeliğinde ise, TMMOB Peyzaj Mimarlar Odası Aydın Temsilcisi Özlem Sarohan, Çine Belediyesi Peyzaj Mimarı Sırrı Cemal Dinçer, Çine Belediyesi Mimar Hüseyin Aydın, Çine Belediyesi Ziraat Mühendisi Olcay Dinçer, Tema Vakfı Çine Temsilcisi Hicabi Solak, Tema Vakfı Çine Temsilci Yrd.  Ali Kafes ve Çine Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Sorumlusu Hakan Tuğrul yer alıyor.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, yarışmanın sadece bir balkon yarışması olmadığı, aynı zamanda çevre bilincinin artırılması ve yeşil alanların artırılması için bir fırsat olduğunu belirtildi.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA