CHP Aydın Milletvekili Karakoz, geçtiğimiz 11 Eylül’de istihdam ve işsizlik sorununa ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi sundu. CHP’li Karakoz’un AK Parti iktidarları döneminde en temel sorunlardan olduğunu belirttiği işsizlik ve istihdam sorunuyla ilgili önergesini cevaplayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, önergedeki bahsi geçen hususların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görev ve yetki alanına girdiğini belirtti.

İYİ Parti’li Karakaş: “AK Parti ve MHP de seçime ayrı girmeli” İYİ Parti’li Karakaş: “AK Parti ve MHP de seçime ayrı girmeli”

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NI İŞARET ETTİ

Cevdet Yılmaz önergeyle ilgili cevabında, “Anayasanın 98 inci maddesi uyarınca Başkanlığınızca tarafıma gönderilen yazılı soru önergelerinden, Cumhurbaşkanlığı Merkez Teşkilatı ile Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kurum ve Kuruluşların görev alanına giren konulara ilişkin önergeler cevaplandırılmaktadır. 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca hakanlıkların görev ve yetki alanına giren önergeler hakanlıklar tarafından cevaplandırılmaktadır. Bu itibarla, Aydın Milletvekili Sayın Evrim Karakoz tarafından verilen 7/4114 esas numaralı yazılı soru önergesinde bahsi geçen hususlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görev ve yetki alanına girmektedir. Bilgilerini ve gereğini arz ederim” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)