Didim Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş’ın hazır bulunduğu TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi denetimleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Ali Özerdoğan tarafından gerçekleştirildi.  

Denetim sürecinde hazırlanan dokümanlar ve uygulamalar detaylı bir şekilde incelendi. 

Denetimlerin başlangıcında, Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş ve oda personelinin katılımıyla bir açılış toplantısı düzenlendi. Bu toplantıda, TSE Baş Tetkik Görevlisi Özerdoğan, denetim süreci hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Özerdoğan, hizmet sürecinin her aşamasında kaliteye verilen önem ve sistemin korunması nedeniyle Başkan Erbaş ve oda personeline teşekkür etti. 

Başkan Hilmi Erbaş, Didim'in ilçe ekonomisi, turizm sezonu ve yapılan turizm yatırımları hakkında bilgi verdi. Erbaş, Didim Ticaret Odası olarak kalite yönetim sisteminin gereklerini yerine getirmek ve bu sistemin kuruma katkısını en üst düzeye çıkarmak için büyük çaba gösterdiklerini vurguladı. 

GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELER VE GELECEK PLANLARI 

Erbaş, son bir yılda Didim Ticaret Odası tarafından hayata geçirilen önemli projeleri ve gelecek dönem stratejilerini paylaştı. 

Erbaş, TOBB ETÜSEM ile birlikte yürütülen Didim Sektörel Gelişim Stratejileri Projesi, Adnan Menderes Üniversitesi ile düzenlenen Didim Kültür ve Turizm Sempozyumu, basımını üstlendikleri "Yoran Didim’in Kayıp Köyü" kitabı, GEKA desteğiyle gerçekleştirilen Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimleri, 2024-2027 stratejik plan çalışmaları, Didim Kaymakamlığı ile geliştirilen Apollon Tapınağı Artırılmış Gerçeklik Uygulaması ve Didim Halk Eğitim Merkezine mutfak dersliği kazandıracak Didim Mutfak Akademisi projelerinin önemine dikkat çekti. 

4,1 büyüklüğünde deprem 4,1 büyüklüğünde deprem

Erbaş, kalite bilinciyle sistemin gerekliliklerini yerine getirip iyileştirilmesi için çaba gösteren Yönetim Kurulu Üyelerine, Ticaret Odası çalışanlarına, stratejik plan ve yönetim sistemleri çalışmalarında danışmanlık sağlayan Teyfik Bıyıklı'ya ve denetimlerde yol gösteren tüm TSE denetmenleri adına Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Ali Özerdoğan’a teşekkür etti. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA