Kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da sanatseverler etkinliklerle bir araya geliyor. Her hafta çeşitli etkinlikler düzenleyen KUAKMER bugün akşam önemli bir ismi konuk edecek. Kuşadası Felsefe Platformu ile birlikte düzenlenen ‘Felsefe Toplantıları’nın konuğu sinema yazarı Dr. Aslı Favaro olacak.

Çağdaş sinemanın çoklu dünyalara, çoğul ya da parçalanmış kimliklere yönelik ilgisi, bazı anlatılarda hâkim ekomonik ve siyasal sisteme karşı bir direniş alternatifini de içerecek şekilde, özellikle Fight Club, Matrix gibi filmlerden bu yana artarak sürmekte. Deneyimlerin giderek belirsiz, süreksiz ve parçalı hale geldiği; imgelerin sürekli dolaşımda olduğu, hız ve anındalık ile tanımlanan bir çağın hafıza kaybını ve kafa karışıklığını yansıtan anlatılar da karmaşıklaşmakta.

Bu konularda katılan konuklara deneyim ve bilgilerini aktaracak olan Dr. Aslı Favaro’nun etkinliğinin başlama saat 17:30.

Sanatçı Kazım Koyuncu vefatının 19. yılında Artvin'deki kabri başında anıldı Sanatçı Kazım Koyuncu vefatının 19. yılında Artvin'deki kabri başında anıldı

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA