İlçenin önemli ihtiyaçlarından tatlı su çeşmelerinin sayılarını çoğaltan Çine Belediyesi, son olarak Madran Suyu Deposu'nun bulunduğu alandan başlayarak, toplam 4 bin 200 metrelik tatlı su boru hattını da tamamen yenileyip iki adet çeşmeyi hizmete açtı. Yenileme çalışmaları sırasında daha geniş borular kullanılarak suyun akış hızı güçlendirildi. Ayrıca, halk sağlığını korumak amacıyla yeni bir filtre sistemi de kuruldu.

BİN 100 METREKARELİK YENİ PARK HİZMETE AÇILDI

Başkan Dinçer öncülüğünde Çine Belediyesi’nin çalışmalarıyla, içinde iki adet çeşmenin de bulunduğu Kahraman ve Karakollar Mahalleleri arasındaki bin 100 metrekarelik büyük bir alan üzerine Dutlu Çeşme Parkı inşa edildi. Bu alanın 450 metrekarelik kısmı yeşil alan olarak düzenlenirken, 110 metrekarelik bir oyun alanı da çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için oluşturuldu. Güneş enerjili aydınlatma sistemi, çınar ve kırmızı erik ağaçlarıyla donatılan parkta vatandaşlar için oturma bankları da konumlandırıldı.

Su faturalarını muhtarlıkta ödeyebilecekler Su faturalarını muhtarlıkta ödeyebilecekler

DUTLU ÇEŞME’DEN İLK SU, CUMHURİYET’İN YÜZÜNCÜ YILINDA AKTI

Başkan Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda çeşmenin açılışını da gerçekleştirdi. Karakollar Mahallesi Muhtarı Gültekin Celep’le birlikte yaptığı canlı bağlantı ile ilk suyu akıtan Başkan Dinçer, şöyle konuştu:
“Çine olarak çok şanslıyız; madenimiz var, köftemiz var, havamız güzel. En önemlisi de Madran suyumuz var. Daha önce şehir merkezimizde çeşmeler açmıştık. Daha sonra mahalleye dönüşen köylerimizden de talepler gelmeye başladı. Karakollar ve Kahraman Mahallerimizin ortak noktasında bulunan Dutlu Çeşme’mizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynaklarımız ve teknik imkânlarımızın yettiği sürece yeni çeşmeler ve parklar açmaya devam edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun.” (HABER MERKEZİ)