İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın katılımıyla 

12-18 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Haftası etkinlikleri kapsamında bir program gerçekleştirildi.  

Efeler’in dar sokaklarına çöp taksi çözümü Efeler’in dar sokaklarına çöp taksi çözümü

Aydın’ı temsilen programa İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ile Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden Hemşire Esra Bozkurt ve Çine Devlet Hastanesi’nden Ebe Suzan Doğan katıldı. 

Programda hemşireler ve ebeleri temsilen konuşma yapan Hemşire Esra Bozkurt, sağlık profesyonellerinin insan yaşamının her anında, ilk nefesten son nefese kadar hastalarına şifa olduklarını belirtti. Bozkurt, "Hasta odaklı, bireyselleştirilmiş ve kanıt temelli bakımla bilimin ışığında adeta şifa dağıtırız" dedi. 

Bozkurt, ebelik mesleğinin de önemini vurgulayarak, "Ebe, gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde kadının bakımını sağlayan, doğumu gerçekleştiren, yenidoğanın bakımını sağlayan, emzirme ve üreme sağlığı konularında hizmet veren sağlık profesyonelidir. Hayat ebelerin ellerinde başlar" şeklinde konuştu. 

Program sonunda Bakan Fahrettin Koca tarafından imzalanan “İnsanlık merhamet üzerine kuruludur” tablosu, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Hemşire Esra Bozkurt ve Ebe Suzan Doğan’a takdim edildi. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA