Aydın Efeler Yeniköy İlkokulu öğrencileri, sorgulama, araştırma, problem çözme ve üretme becerilerini geliştiren STEM projelerine imza atıyor. 

Bu kapsamda 3-B Sınıf Öğretmeni Yeşim Bayrak koordinatörlüğünde, Okul Müdürü Ferdi Güngör ve Müdür Yardımcısı Gökhan Salık’ın destekleriyle ilkokul öğrencileriyle STEM projeleri hayata geçiriliyor. 

Öğrenciler, “Mavi Dostu Teknemiz” (Our Blue Friendly Boat) adlı STEM projesi ile sürdürülebilirliğe katkı sağlamak istediler. Projede problem durumu olarak deniz çöplerini belirlediler. Aydın Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü ile deniz çöplerinin nedenleri, Deniz Çöpü İl Eylem Planı ve ilimizde yapılan çevre çalışmaları hakkında görüşmeler gerçekleştirdiler.

Nazilli’de nikahlar bu salonda kıyılacak Nazilli’de nikahlar bu salonda kıyılacak

Su boruları, peçetelik, sineklik teli gibi atık malzemeleri kullanarak su kaynaklarında bulunan çöpleri toplamaya yarayan Arduino Wifi Modülü ile tekne prototipi oluşturdular. Efeler Yeniköy İlkokulu’nun, STEM uygularımız için Stem Okul Etiketi (Stem School Label) başvurularının yapıldığı öğrenildi.  “Mavi Dostu Teknemiz” projesiyle Scientix Stem Keşif Kampanyası 2024 sdc24 haritasına Yeniköy İlkokulu’nun adı eklendi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ