Kuşadası Devlet Hastanesi’ne bir ödül daha Kuşadası Devlet Hastanesi’ne bir ödül daha

Osmanlı’dan günümüze uzanan lezzet, Söke’nin Sökeli Kadın Kooperatifiyle yaptığı iş birlikle fodulanın tüm Türkiye’de tanınması hedefleniyor.

60 yılı geride bırakan Söke, köklerine sahip çıkarak Sökeli Kadın Kooperatifi ile birlikte fodula projesini başlattı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında amaç yöresel ekmek dolmasının bilinirliğini arttırmak, sonraki nesillere tanıtmak olarak tanımlanırken, ürün tescili alınan ve coğrafi işaretleme çalışmaları devam eden fodulanın ileri vadede dondurulmuş ürün olarak piyasaya satışa sunulmasının da planlandığı öğrenildi.

“SÖKELİ KADINLARIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYORUZ”

16 Ekim Dünya Ekmek Günü kapsamında açıklama yapan Söke Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, "Çalışmalar iş birliği içinde Söke ile Sökeli Kadın Kooperatifi arasında gerçekleştirilmekte. Umut ediyoruz hep beraber tatma şansını yakaladığımız ürün Türkiye çapında dünyada talep bulan, karşılık gören ürün haline gelir.  Bu bir sosyal sorumluluk projesi olarak görünse de her kadın girişimcimizin ufkunun çok ileri gideceğinden eminiz. Hem duygusal hem sektörel olarak bir çalışma yapılmakta. Fodula için özel ürettiğimiz hazır ekmeklerle ve verdiğimiz un desteğiyle Sökeli kadınların fodula yapımını kolaylaştırırken, onların girişimciliğine de destekte bulunuyoruz” dedi.

Lokmalık undan boyozluk ve böreklik una, pidelik undan tandırlık una kadar Söke Profesyonel ürün grubunda 20’den fazla un çeşidi bulunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor.

SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Söke, 1963 yılında dünyada en saygın değirmen teknolojisini geliştiren İsviçreli Bühler makinelerini ve teknolojisini kullanarak kurduğu ilk değirmeniyle ismini aldığı Söke’de, önemli bir buğday üretim havzası olan Söke ovasının içinde üretime başladı. Değirmencilikteki 60 yıllık uzmanlığı ve tecrübesiyle üretimin her aşamasında yüksek kaliteyi odağında tutan Söke, çevreye ve insana karşı saygı ve güven anlayışıyla gerçekleştirdiği dünya standartlarındaki teknoloji yatırımları, profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği ile Türkiye’nin lider ve yenilikçi un markası konumunda. Bugün Söke’de ve Ankara’da yer alan 2 fabrikası ile profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun olarak ürettiği farklı un çeşitleriyle Söke, Türkiye’nin her noktasında maharetli ve usta eller tarafından tercih edilmenin gururu ve heyecanıyla sektörünün öncüsü olmaya devam ediyor. Çünkü 60 yıldır lezzetin hamurunda Söke var. Söke, 2022 yılı itibariyle Türkiye'nin ve sektörün global markalarından Ulusoy Un bünyesinde yer almaktadır. (HABER MERKEZİ)

SOKEDRERENGUNHANULUSOY