Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, elektrik kesintilerinin yaşandığı saatlerde gerçekleşebilecek hırsızlık olaylarına karşı bir operasyon düzenledi. Nazilli İlçesi Nazilli-Bozdoğan karayolu üzerinde devriye görevi yapan ekipler, bir aracın sürekli durup hareket etmesi üzerine harekete geçti.

Yapılan takipte, aracın Nazilli-Bozdoğan karayolu kenarında trafik işaretlerinin söküldüğü ve bir kamu kurumuna ait sulama kanalının çevresindek tellerin kesildiği tespit edildi.

Araç, bu şüpheli durum üzerine durdurularak içerisindeki A.K, A.T, K.K isimli şüpheli şahıslar yakalandı. Yapılan araştırmalarda, şüphelilerin bölgede daha önce de hırsızlık olaylarına karıştıkları değerlendirildi.

"Türk Escobar"ına yönelik operasyon "Türk Escobar"ına yönelik operasyon

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin detaylı araştırması sonucu, hırsızlık olayında kullanılan başka bir araç daha ele geçirildi. Ayrıca, şüphelilerin çaldıkları malzemeleri satan A.Ç isimli bir şüphelinin ikameti ve eklentileri belirlendi. Yapılan aramalarda, suçlarda kullanılan 2 adet demir kesme makası, 2 adet pense, 1 adet demir keskin, 5 adet trafik işaret levhası, 2 adet trafik işaret demiri, 3 top örgü tel ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler, kamu kurumuna teslim edilecek. 4 şüpheli hakkında adli süreç devam etmektedir.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ