Saatçı: “Belediyelerimiz enkaz devraldı” Saatçı: “Belediyelerimiz enkaz devraldı”

Yerel seçimlere sayılı günler kalırken, siyasi arenada hareketlilik artıyor.

Vatandaşlar, 31 Mart'ta sandık başında verecekleri oylarla 5 yıl boyunca görevde olacak belediye başkanlarını seçecek. Bu kapsamda da projeleri ve yaptığı işlerle güçlü aynı zamanda da sevilen bir aday olan Cumhur İttifakı'nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, sahada vatandaşlarla buluşuyor.

Dallıca ve İsabeyli Mahallesi’nde bir dizi ziyarette bulunan Esat Ergüler, vatandaş tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

“BU TABLONUN ALTINDAN TECRÜBE KALKAR”

Esat Ergüler, önemli açıklamalarda bulundu. Nazilli Belediyesi’nin içinde bulunduğu mali duruma dikkat çeken Esat Ergüler, tecrübe mesajı verdi. Belediyenin finansal açıdan iyi durumda olmadığını söyleyen Ergüler, “Gelen adayın belediyeyi öğrenmesi bile 2 yıl sürer. Biz sizlerin desteğiyle seçilirsek 1 Nisan’da ne yapacağımızı biliyoruz. Eğer kasaya para koymazsanız, belediyenin penceresinden baktığınızda içeriden dışarıyı görmek mümkün değil. 162 bin nüfus var. Gelirimiz daralmış durumda bunu en iyi yönetecek arkadaşı tespit etmek sizlere düşüyor. Bu ay bile personel maaşı ödenmesi için hükümetten 10 veya 15 milyon TL gibi para alınması söz konusu. Hükümetten gelen para 26 milyon lira ödenecek para 32 milyon lira Belediyecilik benim mesleğim gibi. Nazilli’nin çırağa değil ustaya ihtiyacı var. Bu tablonun altından ancak tecrübe, bilgi ve bu işin sevdalısı insan kalkar. Şuandaki tablo çok iyimser değil” ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR