Pehlivan, "Şehrimizi daha yaşanabilir ve mutlu bir yer haline getireceğiz" Pehlivan, "Şehrimizi daha yaşanabilir ve mutlu bir yer haline getireceğiz"

Sultanhisar’da CHP mevcut belediye başkanı Osman Yıldırımkaya’yı İYİ Parti ilçe başkanı Cihan Demirel’i, Cumhur İttifakı ise MHP’li Hüseyin Özer’i aday gösterdi. 2009-2014 yılları arasında AK Parti’den Sultanhisar Belediye Başkanı olan Ertegün Ünal ise ilçenin MHP’ye bırakılması ve Hüseyin Özer’in ortak aday gösterilmesi sonrası aday olabilmek için farklı formüller üzerinde çalışmaya başladı. Ünal konuya ilişkin olarak Yeni Kıroba Gazetesi’ne yaptığı açıklamada üç dört partinin yetkilileriyle görüşmelerini sürdürdüğünü kararını ise 20 Şubat’tan sonra açıklayacağını söyledi.

“PARTİLERLE GÖRÜŞMELERİM SÜRÜYOR”

Ertegün Ünal açıklamasında “Üç dört farklı partiyle görüşmelerim devam ediyor. Halkla canlı anketler yapıp taleplerini değerlendiriyorum. Henüz partiler belediye meclis üyesi listelerini de açıklamadı. Bu benim içi önemli. Önce listeleri görüp sonra partiden mi yoksa bağımsız aday mı olacağıma karar vereceğim. Kesin kararımı da 20 Şubat’tan sonra basın açıklaması yaparak duyuracağım” dedi. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR