Trendyol Süper Lig'de 24. kez zafere ulaşan Galatasaray, şampiyonluk kupasını aldı.

Süper Lig'in 38. ve son haftasında dün deplasmanda TÜMOSAN Konyaspor ile yaptığı maçtaki galibiyetiyle şampiyonluğunu ilan eden sarı-kırmızılı ekip, zaferini taraftarıyla kutladı. Kutlamalar için İstiklal Caddesi'ndeki Galatasaray Lisesi'nde bir araya gelen teknik ekip ve futbolcular, üstü açık otobüsle RAMS Park'a hareket etti.

Taraftarların Galatasaray Lisesi önünde ve yolda coşkuyla eşlik ettiği sarı-kırmızılı kafile, yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Seyrantepe'ye ulaştı.

Milli futbolcu Merih Demiral: Kazanmak isiyoruz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız Milli futbolcu Merih Demiral: Kazanmak isiyoruz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız

Şampiyonluk için özel sahnenin kurulduğu RAMS Park'a Galatasaray taraftarı saat 17.00 civarında alındı. Tribünleri tamamen dolduran taraftarlar, sırasıyla Emir Can İğrek, Uzi, Zara, Edis Görgülü sahne aldı.

İlk kupayı kadın futbolcular kaldırdı

Törende önce Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyon olan sarı-kırmızılı futbolcular da kupasına da kavuştu.

Sarı-kırmızılı takıma kupasını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk, Kadın Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil takdim etti.

Gökyüzünde dronlarla ışık gösterisi

Galatasaray'ın şampiyonluk kutlaması büyük bir görsel şölene ev sahipliği yaptı.

Stat içinde kurulan dev sahne etrafında beğeni toplayan bir ışık şovuna da imza atıldı. Erkek futbol takımının kazandığı kupaların törenine geçildiği sırada devreye dronlar girdi.

Dronlar ile RAMS Park'ın üzerinde önce, "Şampiyon Galatasaray" ve "Tek büyük Galatasaray" yazıları oluşturuldu. Ardından ellerini kulaklarına götürerek gol sevinci yapan Mauro Icardi'nin figürü ve futbol topu çizildi. Son olarak da "Yer sarı, gök kırmızı" ve "İyiler sonunda mutlaka kazanır" sloganları yazıldı.

Taraftarın coşkusunun yükseldiği gösteride Galatasaray'ın Süper Lig'de bir adım uzakta olduğu 25. şampiyonluk ve formasına takmak için gün saydığı 5. yıldız hedefi vurgulandı.

Gösterinin sonunda stadın üzerinde 24. şampiyonluk bayrağı açıldı.

Kaynak: AA