Önümüzdeki yerel seçimlerde özellikle İYİ Parti açısından kritik bir öneme sahip Nazilli’de partilerin hangi adaylarla seçime girecekleri kamuoyunda tartışılmaya devam ederken İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Efe Güner’den iddialı bir çıkış geldi. İki gün önce göreve başlayan 32 yaşındaki çiçeği burnunda başkan Yeni Kıroba Gazetesi’ne yaptığı açıklamada yerel seçimlere Nazilli’de kazanacak bir adayla gireceklerini ve ittifak olsa da olmasa da seçimi kazanacaklarını iddia etti.

“SEÇİME KAZANACAK ADAYLA GİRECEĞİZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimlere tek başlarına girme konusundaki kararını desteklediğini ifade eden Efe Güner “Siyasi partilerin varlık amacı tek başına seçim kazanmaktır. İYİ Parti olarak her daim memleket siyaseti güttük. Daha önce yaptığımız ittifakların gerekçesi de buydu. Genel seçimlerde “kazanacak aday” olarak gösterdiğimiz isimler partimize mensup değillerdi. Bu durum milletimiz için siyaset yaptığımızın göstergesi idi ancak gelinen noktada genel başkanımız seçimlere müstakil olarak girme kararı aldı. ‘Kazanacak aday’ formülünü halen savunuyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de stratejimiz bu olacak” dedi.

“Önseçim yapılmamasının hiçbir haklı nedeni olamaz” “Önseçim yapılmamasının hiçbir haklı nedeni olamaz”

“NAZİLLİ’Yİ ALACAĞIZ”

Nazilli için kazanacak adayın kim olduğu konusunda isim vermekten kaçınan Başkan Güner “ Siyasi tarihimizde bağımsız seçilen belediye başkanları var. Nazillimizde de hangi partiden aday olursa olsun kazanacak isimler var. Siyasette rakamlardan çok sosyolojiye inanıyorum. Aday adaylarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Genel merkezin takdiri ne olursa olsun biz kazanacak adayımızla yerel seçime gireceğiz ve rakiplerimiz kimler olursa olsun Nazilli’de belediye başkanlığını alacağız” şeklinde konuştu. (FİLİZ ÖZDEMİR)