Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanseverlerden başıboş köpekleri sahiplenme kampanyamıza destek bekliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanseverlerden başıboş köpekleri sahiplenme kampanyamıza destek bekliyoruz

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’ndaki yangına dair NOW’daki Çalar Saat Hafta Sonu programında açıklamada bulundu. Günel, Kuşadası bölgesinde yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının başladığını söyledi.  

Günel, “Tüm kurumlar organize bir şekilde anında müdahale yaptı. Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlıklar, ilçe belediyeler, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi tüm imkanlarını seferber etti. Rüzgarın şiddetli esiyor olması, yangını körükledi. Ama sabah saat 3 sularında deve güreşi alanının sırtlarında kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları başladı. Son alınan bilgiye göre, Kuşadası bölgesinde bir tehlike görünmüyor.  

“CAN KAYBIMIZ YOK” 

Günel, yangında herhangi can ve mal kaybı olmadığını belirterek, “En büyük sevincimiz can kaybımız yok, yanan evimiz yok. Doğada yanan canlarımızı ayrı tutarak söylüyorum, dumandan etkilenen personellerimiz ve turistik tesisler var ama onun dışında can kaybımız yok” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA