Aydın’ın turistik ilçeleri Kuşadası ve Didim’de hareketlilik sürüyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle hareketliliğin Ekim sonuna kadar devam etmesi öngörülüyor.

Başkent Ankara'da Kuşadası'na yoğun ilgi Başkent Ankara'da Kuşadası'na yoğun ilgi

ozdentacu1234

Konuya ilişkin Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtlayan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, “Sezon genel olarak iyi geçti. Geçen yılın biraz gerisindeyiz ama genel olarak iyi geçti. Şu anda sezon devam ediyor. Ekim ayının sonuna kadar devam edecek. Kuşadası merkezli otellerde gruplar var. Oteller Ekim sonuna kadar açık. Turist ve Pazar hareketi devam ediyor. Sıkıntı gözükmüyor. Kruvaziyer de iyi geçti. Yılbaşına kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

ilkbaharbulentv (1)

KASIM’A KADAR HAREKETLİLİK BEKLENİYOR

Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Meclis Başkanı ve Kuşadası Turizm Derneği Başkanı Bülent İlbahar ise “Küçük oteller kapattı. Büyük otellerin fiyatlarında düşüş var. Şu anda Balkan ülkelerinden gelen turistler var. İngilizler var. Kasım’ın başına kadar devam etmesini öngörüyoruz. Hava koşulları da güzel gidiyor. Fakat Rusya’dan beklediğimiz ilgi olmadı. O yönüyle sezon pek iyi değildi. Avrupa ülkelerinden gelenler var tabii. Özellikle Bulgar turistler çok geliyor. Kruvaziyer turizmi devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu. (KIVANÇ UĞUR)

thumbs_b_c_e06f55334cbec74793f23b942e322fca