Antrenör Serkan Bilen öncülüğünde önce kendi grubunda sonra da play off grubunda fırtına gibi esen Laleler, grubun son maçında Aydınspor gibi zorlu bir rakibi tek golle devirerek tarih yazdı. Öncelikle bu başarıda emeği geçen tüm yönetim kurulunu, teknik ekibi ve oyuncu grubunu tebrik ediyorum. Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Önemli olan oralarda kalıcı olmak ya da profesyonel liglere çıkmak. Kesinlikle vites küçültmemek lazım. Yeni sezonda bütçe BAL ligine göre oluşturulmalı ve ayaklar yere sağlam basmalı. Yoksa bu zorlu sezonun ardından gelen bu değerli ve büyük başarı yok olup gider. Buradan İncirliova belediyespor yönetimine de seslenmek istiyorum. Bu başarıda belki de en büyük pay sahiplendiren biri olan, yıllarca profesyonel liglerde top koşturmuş Serkan hoca ile yola devam edilmeli. Takımı tanıyor, ilçeyi tanıyor, üst ligleri tanıyor. 

İstanbul UEFA Şampiyonlar Ligi finaline hazır İstanbul UEFA Şampiyonlar Ligi finaline hazır

Aydınspor ise yine hayal kırıklığına uğradı ve  BAL ligi hasreti devam etti. Aydınspor için aslında sezon çok güzel başlamıştı. Grupta oldukça başarılı maçlar çıkarmıştı Efeler. Fakat dezavantajı şuydu; grubunda Kuyucakspor' dan başka kendini zorlayacak takım yoktu. Zaten iki takım daha sezon başlamadan ligden çekilmişti. O haftalarıda maç yapmadan bay takım olarak geçirdiler.  Bu da sezon içinde 4 hafta eder. Maç ritmini oturtmak isteyen ve iddalı takımlar için maç yapmadan sezon içinde 4 hafta geçirmek büyük kayıp. Bunun yanında tabi ligde iddasız ve kendi dengi takımlar da olmayınca belki bu da bir başka dezavantaj olarak Aydınspor'un önüne geçti ve kendini tam olarak test edemedi takım. Belki de kadro yeterli görüldü ve takviye yapılmadı takıma. Play off larda bir de teknik adam değişikliğine gitti Aydınspor. Tabi bunların hepsini bir kenara bırakırsak her ne olursa olsun Aydınspor'un deplasmanda İncirliova engelini  aşarak şampiyon olması gerekiyordu. Koca bir şehir şampiyonluk hayali kuruyordu. Ölüm kalım maçıydı ve kaybedildi. Yani zehiri yuttu. Hem takım hem taraftar yine hüsrana uğradı. 

Artık Aydınspor için daha zor sezonlar başlayacak. Çünkü taraftar da artık umudunu kaybetti. Bu sezon çok büyük bir hayal kırıklığı oldu ve izlerini silmek epey zor olacak. Aydın gibi bir şehrin ana takımının zaten buralarda olması da sorgulanması gereken bir durum. Şehrin tüm ileri gelenleri artık toplanıp bu büyük camia için elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu zorlu süreçte takıma sahip çıkan Hüsamettin Artan başkana ve yöneticilere de teşekkür etmek gerekiyor. 

3.Lig de mücadele eden Efeler 09 S.K nün adı değiştirilip gereği yapılır mı o da büyüklerin bileceği bir iş. Ama Atay başkanın bu konuya çok soğuk bakmadığını tahmin ediyorum. (AHMET ÇELİK)