Nazilli’nin en kalabalık mahallelerinden olan Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin burada bulunması sebebiyle yılın 9 ayı binlerce kişinin seyahat ettiği İsabeyli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar İsabeyli ile Nazilli arasında taşımacılık yapan minibüslerin sayısının artırılmasını talep ediyor.

Başkan Dinçer gözyaşlarıyla sonsuzluğa uğurlandı Başkan Dinçer gözyaşlarıyla sonsuzluğa uğurlandı

Vatandaşlar sefer sayılarının artırılmasının yanı sıra İsabeyli’de Fatih Sultan Caddesi’nin doğu bölgesinin de güzergaha dahil edilmesini istiyor. Vatandaşlar taleplerini dilekçe ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü’ne topladıkları imzalarla birlikte müracaat etmelerine rağmen sonuç alamamaktan yakınıyor.

“BÖLGEMİZDEN TOPLU TAŞIMA GEÇMİYOR”

Mahalle sakinlerinden Necip Sertöz, Fatih Sultan Caddesi çevresinde yaşamadıklarını belirterek “Yaşadığımız bölgeden Nazilli ve İsabeyli Mahallesine ulaşımımızı toplu taşıma araçları ile yapamıyoruz. Çünkü yaşadığımız bölgeden toplu taşıma araçları sıklıkla geçmiyor. Mahalle sakinleri olarak Nazilli minibüslerinin bölgemizden de geçmesini istiyoruz. Yine İsabeyli şehir içi minibüslerinin Fatih Sultan Caddesi güzergahını da kullanmalarının sağlanmasını istiyoruz. Mahalle sakinlerimizden topladığımız imzalı dilekçelerimizi Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğüne teslim etmemize rağmen bugüne kadar herhangi bir sonuç alamadık. İlgililerin bu çok önemli ulaşım sorunumuzu çözmelerini istiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)