Recep Taner’in Efeler Belediye Başkan aday adaylığı nedeniyle İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevinden istifasının ardından yeni il başkanını belirleme çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda, il yönetim kurulunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasının ardından İl Siyasi İşler Başkanı Sadettin Yabaş, İl Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Aydın ile Efeler Belediye Meclis Üyesi ve önceki Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, genel merkeze giderek yöneticilerle görüşme gerçekleştirdi.

CHP Nazilli’ye 3. Aday adayı CHP Nazilli’ye 3. Aday adayı

Siyasi kulislere yansıyan iddialara göre, yeni il başkanının yönetim içinde seçim yerine atama usulüyle belirlenmesi ve genel merkezin 3 il başkan adayının bire indirilmesi yönündeki görüşü, il yönetim kurulunda huzursuzluğa neden oldu.

TALEP PARTİ İÇİ DEMOKRASİNİN İŞLETİLMESİ

Parti içi demokrasinin tüm kurallarıyla işletilmesi gerektiğini savunan bir grup il yönetim kurulu üyesinin, bu konudaki taleplerini dilekçeyle genel merkezdeki ilgili birimlere ileteceği öğrenildi.

İl başkanlığı için mevcut yönetim dışından bazı isimlerin de gündeme getirildiğini ileri süren parti kaynakları, bu durumun yönetim içinde rahatsızlığa neden olduğunu dile getirdi. (KIVANÇ UĞUR)