Yerel seçim başarısızlığının ardından erime sürecine giren İYİ Parti’de eski genel başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyareti ve ziyarete ilişkin ortaya atılan iddialar erime sürecini hızlandırdı. Son olarak İYİ Parti’ye Buharkent Teşkilatı’nda katılan KKTC Temsilcisi ve Üst Kurul Delegesi Murat Bozkurt ile İl Disiplin Kurulu üyesi Salih Cengiz partilerinden istifa ettiklerini duyurdu. Her iki isimde sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla istifa kararlarını kamuoyuna ilan etti.

BOZKURT İSTİFASINI DUYURDU

Murat Bozkurt paylaşımında “Mustafa Kemal diyordu ki:"Fuat (Ali Fuat Cebesoy) bir gün gelecek,biz de paşa olacağız.Fakat mesleğimizde, onurla davranarak belki yavaş, belki de çok çabuk yükseleceğiz. Rütbelerimizi savaş alanlarında kazanacağız, yoksa Fehim (Fehim Paşa) gibi, zorba bir padişaha kul köle olarak değil." Değerli İYİ ailesi, İYİ bir hikaye yazmak üzere çıktığımız yolun bizler için sonuna geldik. İYİ Parti KKTC Temsilciliği ülke başkanlığı görevimden , İYİ Parti üst kurul delegeliğinden ,İYİ Parti üyeliğinden İstifa ediyorum. Bu andan itibaren özgür ve bağımsız Türk Milliyetçileri olarak mücadeleye devam edeceğiz. Dostluklarımız baki, bazı helallikleri ise ahirete bırakıyorum, Allah’a emanet olunuz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanı Güler'den en düşük emekli aylığı düzenlemesine ilişkin açıklama AK Parti Grup Başkanı Güler'den en düşük emekli aylığı düzenlemesine ilişkin açıklama

BİR İSTİFA DA NAZİLLİ’DEN

Bir diğer istifa kararı da Nazilli’den geldi. 31 Mart yerel seçimlerinde Nazilli Belediye Meclis Üyesi adayı olan Salih Cengiz İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Salih Cengiz kararını “Birlikte daha İYİ bir Türkiye için yola çıktığım emek verdiğim partimden gördüğüm kötü lüzum üzerine istifa ediyorum. Bugüne kadar birlikte emek verdiğim yol arkadaşlarıma ve İYİ ailesine teşerkkür ediyorum. Bu saatten sonra özgür ve temiz Türk milliyetçileriyle birlikte yola devam edeceğim. Halk için halka rağmen siyaset olmayacğaı gibi sonuna kadar Atatürk ve Türk milletiniin izinde çalışacağıma and içerim. Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” sözleriyle duyurdu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR