Ülkenin değişik yerlerinde ve Aydın’da İYİ Parti’de yaşanan istifaların siyasetteki yankıları sürüyor.

Belediye meclis üyeliğine aday olmak için İYİ Parti Aydın İl Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Reşat Sinan, istifacılara, “Yoldan dönenin kaşığı kırılsın” sözüyle tepki gösterdi.

Sinan, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İYİ Parti’nin ‘Tek başına siyaset’ kararından sonra belirli odaklar tarafından yine topyekûn saldırıya geçildi ve tıpkı 3-6 Mart sürecindeki gibi yine ‘İYİ Parti kan kaybediyor’ algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Ama bilmedikleri veya bilmezlikten geldikleri şey İYİ Parti tabanı ve teşkilatlarının sonucu ne olacak olursa olsun bu tek başına seçime girme siyaset anlayışını benimsemiş, sahiplenmiş olmalarıdır. Anıtkabir'deki medeni bir selamlaşmaya bile bir sürü iftira, itham ve hakarette bulunabilen bu zihniyetin iktidara gelmek için İYİ Parti'den beklentileri, koşulsuz ve şartsız siyasi bastonluk yapmasıdır” ifadelerini kullandı.

CHP’li İnci, belediye başkanlığına talip CHP’li İnci, belediye başkanlığına talip

“AKP VE CHP’YE SORULAMAYANLAR, İYİ PARTİ’YE SORULUYOR”

Sinan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İYİ Parti'nin kuruluş ve varoluş amacı yaklaşık yarım asırdır millete rağmen iktidar olamaya çalışan ancak olamayanları iktidara taşımak ya da birilerini iktidarda tutmak değil, Aziz Türk milletinin makul çoğunluğunu oluşturan milliyetçi, demokrat, kalkınmacı ruhu tekrar iktidara taşımaktır. Bu ülkede hele hele son yıllarda parti kurmak zor yaşatmak ayakta tutmak ise daha da zordur. Bunu öyle veya başarabilen tek parti İYİ Parti olmuştur. Kolayı herkes yapar önemli olan zoru başarmaktır. Kimle konuşsam bana ‘Tek başınıza belediye alamazsınız’ diyor. ‘İYİ Parti’nin desteği olmadan 1-2 büyükşehir hariç başka büyükşehirleri alabilir misiniz, mesela Elazığ’da tekrar milletvekili çıkartabilir misiniz?’ diye CHP’ye sorulmuyor keza AKP’nin desteği olmadan kazanamayacak olan MHP’ye, MHP’nin desteği olmadan da kazanamayacak olan AKP’ye sorulamayan sorular neden sadece İYİ Parti’ye soruluyor. Vurun bakalım vurun ama nereye kadar? Siz Aydın’da ve ülke çapında ‘diplomatik kelimeler, cümleler’ kurarak medyatik istifalar etmeye devam edin biz sonuna kadar buradayız. Yoldan dönenin kaşığı kırılsın.” (KIVANÇ UĞUR)