Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Aydın’da bir dizi etkinlik düzenlendi. 

İl Jandarma Komutanlığı’nca valilik önünde gerçekleştirilen törende İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. 

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in mesajının okunmasının ardından, Üsteğmen Hakan Yılmaz tarafından Jandarma Genel Komutanlığı’nın tarihçesi hakkında bilgi verildi. 

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem

Ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Nazlıcan Gülden ve Buse Akın, şiirlerini okudu. 

Whatsapp Image 2024 06 14 At 11.18.58 (3)

“MİLLETİMİZİN SEVGİ VE GÜVENİNE MAZHAR OLDUK” 

Törende konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, “Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185’inci yıldönümünü gururla kutlamanın mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma genel komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 06 14 At 11.18.58 (2)

“HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ” 

Aldemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu anlamlı gün vesilesiyle, jandarma teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı jandarma teşkilatı onları daima minnetle anacaktır. Jandarma teşkilatının 185’inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle, başta Ulu Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, jandarma teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

Whatsapp Image 2024 06 14 At 11.18.58 (1)

Konuşmanın ardından şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan ve İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir tarafından hediyeleri takdim edildi. 

Kutlama törenine askerî erkanın yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yiğit Menderes ile AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten de katıldı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR