"Kafes-42" operasyonunda organize suç örgütü üyesi 12 şüpheli yakalandı "Kafes-42" operasyonunda organize suç örgütü üyesi 12 şüpheli yakalandı

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler yaklaşan yılbaşı öncesi il genelinde kaçak alkol operasyonlarını hızlandırdı. Çine’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları çalışmada 35 litre bandrolsüz ve hologramsız alkol, anason ve viski kitleri ele geçirdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çine İlçe J.K.lığı ekiplerince kaçak/sahte alkol imalatı ve satışına yönelik koordineli çalışmada; Aydın ili Çine ilçesi Hasanlar Mahallesinde ikamet eden (O.G) isimli şüpheli şahsın ikametinde ve eklentilerinde yapılan aramada; 17 Litre bandrolsüz ve hologramsız rakı, 18 Litre bandrolsüz ve hologramsız viski, 2 Litre etil alkol, 8 adet (20) ml anason kiti, 2 adet 100 viski kiti, 2 adet derece ölçmek için kullanılan enjektör ve huni ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında adli süreç devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ