CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın’da yaz aylarında sıklıkla gerçekleştirilen elektrik kesintilerini parlamento gündemine taşıdı.

Meclis genel kurulunda söz alan Karakoz, Aydın’da sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyrettiğini anımsatarak, “Sıcaktan bunalan vatandaşlarımız klima ve soğutuculara en çok ihtiyaç duydukları dönemde hemen her gün saatlerce süren elektrik kesintilerine maruz bırakılıyor. Evlerde, işyerlerinde gıdalar bozuluyor, beyaz eşyalar arızalanıyor; esnaf, sanayici iş yapamıyor. ‘Sayaç dönsün, para gelsin’ mantığıyla iş yapan elektrik şirketleri sorunlara kalıcı çözümler üretmiyor. Örneğin, İncirliova Acarlar beldemizde on yıldır her yaz elektrikleri kesilen hemşehrilerimiz bu çilenin artık son bulmasını istiyor” dedi.

"Kalkan-26" operasyonunda 94 düzensiz göçmen yakalandı "Kalkan-26" operasyonunda 94 düzensiz göçmen yakalandı

“ŞİRKETLERİ DENETLEYİN”

CHP’li vekil, “Milletimizi elektrik şirketlerinin insafına terk eden AKP'ye çağrımızdır. Dağıtım şirketlerini denetleyin ve uyarın, bu problemi çözün. Aksi hâlde, vatandaşı elektriksiz bırakan âciz bir iktidar olarak tarihe geçeceksiniz” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR