CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, partisinin Tüzük Kurultayı’nda ‘önseçim’ ve ‘dönem kuralı’ getirilmesi çağrısında bulanarak, “Kimin milletvekili ve belediye başkanı olacağına örgüt karar versin” dedi. 

Partisinin Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Karakoz, “Genel seçimde 3 olan milletvekili sayımızı sizin sayenizde 4’e çıkardık. Aydın’da Büyükşehir’i ve 13 ilçe belediyesini kazandık. Emeklerinize sağlık. Milletvekili seçilmeden önce de, şimdi de aynı şeyi söylüyorum. CHP’de asıl olan örgüttür, asıl olan örgütün emeğidir, asıl olan örgütün istekleridir. CHP’de A’dan Z’ye hiç kimse örgütten üstün değildir. A’dan Z’ye hiç kimse örgüte emir ve talimat veremez” görüşlerini aktardı. 

“ÖNSEÇİM VE DÖNEM KURALI GETİRİLSİN” 

Tüzük Kurultayı’nın yaklaştığını anımsatan Karakoz, şöyle devam etti: “Tüzük Kurultayı’nda da inanıyorum ki, örgütümüzün, üyelerimizin talepleri doğrultusunda önseçim ve dönem kuralının gelmesi en önemli istek, beklenti ve arzumuzdur. Partimizin geldiği noktada önseçime karşı çıkan arkadaşlar da oluyor. Bu eleştirilerine saygıyla yaklaşıyorum. Önseçim olmadı diyelim temayül olsun. Temayül artı anket olsun. Anket artı objektif kriterlerle değerlendirme olsun ama son tahlilde belediye başkanının ve milletvekilinin kim olacağına örgüt karar versin.”

“CHP’DEN ALACAKLI DEĞİLİZ, CHP’YE BORÇLUYUZ” 

Başkan Kaya, MHP’nin aşure hayrına katıldı Başkan Kaya, MHP’nin aşure hayrına katıldı

Yerel seçimde AK Parti’li seçmenin sandığa katılımının daha az olduğuna işaret eden Karakoz, “Siyasetin dili, yapılış şekli değişiyor. Kendimizi güncellemek, geliştirmek zorundayız. Sosyal medyadan fotoğraf vermekle siyasi çalışma olmaz. Sosyal medya da önemli ama yerel seçimlerdeki başarımızın altında yatan nedenlerden biri de sahaya daha çok inilmesidir. Bizim iktidara gelmemiz için bütün örgütler olarak, A’dan Z’ye sahada gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Yerel seçim bize gösterdi ki, vatandaşımız CHP’ye ‘seni bir dahaki seçimde iktidara taşıyacağım’ mesajını vermiştir. Bu sorumluluğun ağırlığının bilincindeyiz. Kendi içimizdeki tartışmaları bir kenara bırakıp el ele vererek CHP’yi iktidara taşımak zorundayız. Koltuğumuz olsun olmasın, hangi makamı işgal edersek edelim CHP’den alacaklı değiliz, hepimizin CHP’ye borcu var. Çocuklarımıza ve torunlarımıza borcumuz var. Önemli olan bizlerin bir dahaki seçimde hangi koltukta olduğu değil, önemli olan bir dahaki seçimde CHP’yi iktidara taşımak. Bizim görevimiz ve sorumluluğumuz budur” değerlendirmesinde bulundu. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR