Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleneği kapsamında makamını çocuklara devretti. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Şube Müdürü İhsan Çatma, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Temsilcisi Ünsal Gençer, Turan Ortaokulu Müdürü Zafer Karcı, Fen Bilgisi Öğretmeni Hülya Erge, Turan Ortaokulu 5/E sınıfı öğrencileri İdil Göçmen ve Alperen Tosun ile birlikte Kaymakam Arısoy’u makamında ziyaret etti.

Makamını misafir öğrencilere devreden Arısoy, yaptığı konuşmada “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olmazsa olmazından bir tanesi de geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gelecekte bu makamın sahibi olduklarının göstergesi olarak makamımızı devretmek. Büyük öndermiz Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin yürütüldüğü Gazi meclisinin açılış yıldönümünü siz çocuklarımıza armağan etmiş. Dünya üzerinde bayramı olan tek sizlersiniz. Bizler için çok kıymetlisiniz. Bayramınızı kutlu olsun” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 24 At 12.17.46

“DÜNYANIN EN ŞANSLI ÇOCUKLARIYIZ”

Germencik’te eşini ve evini yangında kaybeden kişiye konteyner ev verildi Germencik’te eşini ve evini yangında kaybeden kişiye konteyner ev verildi

Kaymakamlık koltuğuna oturan Turan Ortaokuu 5/E sınıfı öğrencisi İdil Gökmen “Bize bu fırsatı verdiğimiz için teşekkür ederim. Arkadaşlarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Türk çocukları olarak böyle evrensel bir bayrama ve bize hediye eden ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi bir kahramana sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetlerimizi sunuyorum. Milli egemenliğimizin 104. Yılında coşkuyla kutluyoruz. Bizler Türkiye’nin geleceğini kurtaracak olanlarımız. Bayramın tüm dünyaya barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu. Ziyarette daha sonra öğrenciler Kaymakam Arısoy’a taleplerini aktardı. Ziyaret hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR