Koçarlı’ya bağlı Boydere Mahallesi’nde ikamet eden ve çiftçilikle geçimini sağlayan Hüseyin Sarı, ilçedeki Boydere, Evsekler, Zeytinköy, Karacaören, Sapalan, Karaağaç, Çeşmeköy, Yağcıdere, Dereköy veGaffarlar Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan bağlantı yolunun Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanmasını istedi.

Konuyla ilgili olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çağrıda bulunan Sarı, “Bizim köyümüzde 200 kişi yaşıyor. Köyümüzün çoğunluğu oyunu Özlem Hanım’a veriyor ama kendisinden bir şey görmüyoruz. Bu yolu yapsın, bizim gönlümüzü alsın” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-10-12 at 13.27.07

“BU YOLU YAPSIN BİZİM GÖNLÜMÜZÜ ALSIN”

Söz konusu bağlantı yoluna bir an önce sıcak asfalt yapılmasını istediklerini belirten Hüseyin Sarı, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Boydere Mahalle Muhtarımız Hakkı Sarınizam ile çekişmesi nedeniyle bu yolu yapmıyor. Bu güzergahta 9 mahalle var. Bu bağlantı 9 mahalleye ulaşım sağlıyor ancak yolun kötü durumu nedeniyle mağduruz. Köyümüzde en çok Özlem Hanım’a çıkıyor, biz de oy veriyoruz. Bizim yolun neden yapılamadığına anlam veremiyoruz. Bizim köyümüzde 200 kişi yaşıyor. Köyümüzün çoğunluğu oyunu Özlem Hanım’a veriyor ama kendisinden bir şey görmüyoruz. Bu yolu yapsın, bizim gönlümüzü alsın” dedi.

“ÇERÇİOĞLU’NDAN SORUNUMUZA KAYITSIZ KALMAMASINI İSTİYORUZ”

Türk Tabipleri Birliği Aydın’daki saldırıyı kınadı Türk Tabipleri Birliği Aydın’daki saldırıyı kınadı

Kendisiyle birlikte bölgedeki çok sayıda vatandaşın çiftçilikle geçimini sağladığını belirterek yolun kötü durumu deniyle tarımsal üretimde kullandıkları saban pullarının sık sık kırıldığını ve araçlarının ön tamponlarınıysa en az 6 ayda bir değiştirmek zorunda kaldıklarını söyleyen Sarı, “Bu civardaki çok sayıda mahallenin bağlantı yolu yapıldı ancak burası ihmal ediliyor. Asfaltlanan Çakırbeyli yolu sadece Gözkayası Mahallesi’ne, Cincin yolu Tığlılar ve Kuşlarbeleni’ne, Çakmar yoluysa hiçbir mahalleye doğrudan ulaşım sağlamazken, Boydere yolu tam 9 mahallenin ulaşımı için büyük önem taşıyor. O nedenle burası bir an önce programa alınarak asfaltlanmalıdır. Özlem Çerçioğlu’ndan bu sorunumuza kayıtsız kalmamasını istiyoruz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-10-12 at 13.27.06 (2)

“HAYATIMIZI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR”

Yolun altından sulama boruları geçtiği için zaman zaman çeşitli patlakların yaşanmasının ardından yama yapıldığını ancak kapsamlı yenileme yapılamadığını söyleyen Sarı, “Bu sorun özellikle 2 kilometrelik güzergahta hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor. Traktör ve zirai aletlerimiz büyük zarar görüyor. Mal kaybını geçtim can kaybı olmadan bu yol için mutlaka yenileme çalışması yapılmalıdır” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)