Ticaret Bakanlığı’nca alınan karar uyarınca ülke genelindeki berber, kuaför ve güzellik salonları haftanın bir günü kapalı olacak. Aydın’da da söz konusu işyerlerinin Pazar günü kapalı olması kararlaştırıldı. Aydın Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Serhan Avşar, Pazar günleri yoğun bir şekilde düğünlerin yapıldığını belirterek, söz konusu meslek mensuplarının odaya önceden bildirmek suretiyle Pazar günleri işyerini açabileceğini kaydetti. 

Serhan Avşar 101


Avşar, konuya ilişkin açıklamasında, “Berber, kuaför ve güzellik salonlarının, Türkiye genelinde, haftanın bir günü kapalı olması, Uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla uygulanılmaya başlanacaktır. Aydın Valiliğimiz tarafından birçok faktör göz önüne alınarak, çalışmalar yürütülmüş ve kapalı olacağımız gün, Pazar günü olarak belirlenmiştir. Ticaret Bakanlığımız, Ticaret İl Müdürlükleri eliyle denetimleri yapacak ve aksi durumlarda yaptırım uygulanması gündeme gelecektir” ifadelerini kullandı. 


“RANDEVU SİSTEMİNE ÖNEM VERİLMELİ” 

4,1 büyüklüğünde deprem 4,1 büyüklüğünde deprem

Serhan Avşar, şunları kaydetti: “Odamız sektörel yapı, müşteri tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, düğünlerin pazar günleri de yapılması sebebiyle, odamıza önceden haber verilmek şartıyla, gelin ve damadın saç bakım, makyaj, cilt bakım ve benzeri güzellik hizmetlerini alabilmesi için pazar günü belirli saatler arasında işletmelerin açık kalmasına izin verecektir. Odamızın üyelerinin özellikle düğün hizmetlerinde, randevu sistemine önem vermesi ve düzenli randevu kaydını tutması artık daha önemli hale gelecektir. Ticaret Bakanlığı tarafından, cezai müeyyide uygulanmaması için, berber, kuaför ve güzellik salonlarının pazar gününe verilecek, düğün hizmetleri randevularını, önceden odamıza haber vermesini ve bu hususa dikkat etmesini önemle rica ediyorum. Alınan ve önümüzdeki Pazar gününden itibaren, uygulanmaya başlanacak, tatil kararının, berber, kuaför ve güzellik salonları işletmecisi, üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR