KUAKMER'de edebiyat söyleşileri aralıksız devam ediyor. Her hafta alanında tanınmış kişilerin katıldığı söyleşinin bu haftaki konuğu Selim Esen olacak. Geçmişin İzinde Öykü kitabını Zehra Ünüvar'dan, Belleğini Yitiren Kent: Ankara kitabını da Halit Payza'dan dinlenecek söyleşi 3 Temmuz Çarşamba günü saat 17.30'da başlayacak.  

SELİM ESEN KİMDİR?

Gazeteci, yazar. 8 Mayıs 1943, Ankara doğumlu. TED Ankara Koleji ile Ekonomi Fakültesi’ni bitirdi ve kitle iletişimi üzerine yüksek lisans yaptı. 1962 yılında, Antalya’da yayımlanan “İleri” gazetesinde muhabir olarak çalışırken 1966 yılında TRT’ye geçti ve 1980 yılına kadar burada çalışarak çok sayıda televizyon haber programı yaptı.

Basın Konseyi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Parlamento Muhabirleri Derneği, Edebiyatçılar Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin üyesi ve gazi kimliği ile “sürekli basın kartı” sahibidir. Pek çok radyo ve televizyon yapımı olan Esen, Kuşadası’nda düzenlenen “Kuşadası’nda Öykü ve Şiire Yolculuk” etkinliklerinin 2004 yılından itibaren organizasyonunda görev aldı ve etkinlik kitaplarını aynı adla yayına hazırladı.

Iron Maiden'in vokalisti Bruce Dickinson İstanbul'da konser verecek Iron Maiden'in vokalisti Bruce Dickinson İstanbul'da konser verecek

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA