Kuşadası’nda 3 gün sürecek olan 26. Altın Güvercin Beste Yarışması açılışı tarihi Kervansaray içinde gerçekleşen basın toplantısıyla başladı.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda gerçekleşen basın toplantısına, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, KUSAV Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özköylü, Ana sponsor Şakir Eviz ve Efe Berberoğlu ve Jüri Başkanı Ali Rıza Türker katıldı.

Basın toplantısında konuşan Ömer Günel, Altın Güvercin’in birçok özelliği var başta da Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olması.  Altın Güvercin Kuşadası’nın bir markası ve devamlılığın mutlaka sağlanması lazım. Kuşadası bir turizm kenti, turizm kentlerinin ürünü de kültürdür, sanattır, eğlencedir ve markalarıyla yaşar. Bu nedenle Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Kuşadası için önemi çok büyük” ifadelerini kullandı.

800 klasik aracın yer aldığı festival düzenlendi 800 klasik aracın yer aldığı festival düzenlendi

Yarışma programı hakkında bilgi veren KUSAV Yönetim Kurulu Başkanı Özköylü, “Etkinlik 3 gün sürecek ilk gün basın toplantısının ardından bir gala gerçekleştireceğiz. Gala gecesinde ünlü şarkıcı Emre Altuğ sahne alacak. Açılış galasından sonra bir gün ara vererek Cumartesi günü İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda Melek Mosso konseri olacak. 17 Eylül Pazar günü de Özer Türk Stadyumu’nda büyük final yaşanacak. Final gecesinin onur konuğu 25 yıl önce yarışmada birinci olan Aşkın Nur Yengi olacak “dedi. (ERDAL GÜNDÜZ)