Kuşadası Belediyesi, son günlerde ilçede yaşanan su kesintileri nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun şikayetlerle ilgili açıklamada bulundu. Belediye, su kesintilerinin kendi sorumluluğunda olmadığını vurgulayarak, konuyla ilgili şikayetlerin Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'ne (ASKİ) iletilmesi gerektiğini belirtti.   

Kuşadası Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; 

Başkan Kıvrak, yangın alanında incelemelerde bulundu Başkan Kıvrak, yangın alanında incelemelerde bulundu

“KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA 

Değerli Hemşehrilerimiz, son dönemde su kesintileri sebebiyle çağrı merkezimiz, sosyal medya hesaplarımız ve diğer iletişim kanalları üzerinden çok yoğun şikayetler almaktayız. Maalesef Güvercin Masamıza ulaşan bu şikayetlerinizi çözüme ulaştıramıyoruz. Bu sebeple bu açıklamayı yapmak zaruri bir hal almıştır. 

Yaşanan su kesintileri ve kanalizasyon problemleri Kuşadası Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda değildir.  

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri (ASKİ), kentimizdeki su ve kanalizasyon işlemlerinde tek yetkili kurumdur.  

Konu ile ilgili şikayetlerinizi 444 70 09 numaralı telefondan ASKİ çağrı merkezine iletebilir veya aşağıdaki linki kullanarak web sitesi üzerinden şikayetinizi oluşturabilirsiniz. Böylece hem doğru kuruma şikayetinizi ulaştırmış olur, hem de şikayetiniz için zaman kaybetmemiş olursunuz. 

Saygılarımızla” 

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA