Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) tarafından düzenlenen etkinlik için Zafer Meydanı'na bir araya gelen grup, Türk bayrağı açtı.
Gruptakiler, "Terörü ve destekçilerini lanetliyoruz" ve "Soykırıma hayır, Filistin'e destek, siyonizme lanet" yazılı pankartlarla, terör örgütü PKK ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

MSB: Yunanistan sahil güvenlik birimlerince denize bırakılan bottaki düzensiz göçmenler kurtarıldı MSB: Yunanistan sahil güvenlik birimlerince denize bırakılan bottaki düzensiz göçmenler kurtarıldı

KÜSİDAP adına açıklama yapan platformun Yönetim Kurulu Üyesi ve Memur-Sen İl Temsilcisi Fatih Köse, "Dün yüreğimize kor düştü. Canımız yanıyor. 9 askerimiz şehit. Şehit olan yiğitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, yaralı askerlerimize şifalar temenni ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Buradan, PKK terörünü bir kez daha şiddetle ve nefretle lanetliyoruz." dedi.

Köse, teröristlerin arkasındaki şer odaklarının tüm insanlık için tehdit olduğunu bir kez daha haykırdıklarını dile getirdi.
Gazze için acil ateşkes çağrısında bulunan Köse, şunları kaydetti:
"Vicdan sahibi tüm insanlara sesleniyoruz: Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu soykırım karşısında herkesin üzerine sorumluluklar düşüyor. Herkes yaşanan bu büyük soykırıma karşı harekete geçmeli. Uluslararası kuruluşlar, sivil toplum ve devletler, işgalci İsrail'in zulümlerinin önüne geçmek için atılması gereken adımları acil bir şekilde atmalı. Bir an önce İsrail saldırıları durdurulmalı ve acilen ateşkes sağlanmalıdır. Filistin'de on yıllardır zulmeden işgalci İsrail'e karşı gereken yaptırımlar derhal uygulanmalıdır. Bütün İslam ülkeleri ve halkları bir araya gelip tepkisini ortaya koymalıdır. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası hukuk önünde hesap vermelidir."

Kaynak: AA