Törene; ADÜ Rektör Yardımcısı ve Kuyucak MYO Müdürü Prof. Dr. Erkan Salan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Şahabettin Yalçın, Nazilli MYO Müdürü Prof. Dr. Mustafa Özçağ, Köşk MYO Müdürü Doç. Dr. Fatih Mehmet Yılmaz, Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, Yenipazar MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Mustafa Karaca, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuyucak MYO birincisi Yusuf Çiftçi ve Nazilli MYO birincisi Alara Sonkaya yaptıkları konuşmalarda, emeklerinden dolayı ailelerine ve öğretim üyelerine kendileri ve mezun arkadaşları adına teşekkürlerini iletti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin kişilikli ve donanımlı eğitimiyle öğrencileri mesleki hayata en iyi şekilde hazırladığını belirten Kuyucak MYO Müdürü Prof. Dr. Erkan Salan, “Sevgili öğrencilerimiz, bugün sizleri Üniversitemizden uğurluyoruz. Bilgi birikiminizi ve aldığınız mesleki eğitimi bu vatana ve milletimize olan borcunuzu ödemek için kullanacağınızdan hiç kuşkumuz yoktur. Türk gencine yakışır, azimli, çalışkan bireyler olarak yeni hayatınızı faydalı kılacağınıza inancımız tamdır. Hayatta karşılaşacağınız zorluklar sizleri asla yıldırmasın. Geleceğe dair güven ve umudunuz hiç eksilmesin. Ulu önder Atatürk’ün göstermiş olduğu akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda bu güzel ülkenin sizin gibi değerli gençlere ihtiyacı var.” dedi.

Türkiye'den 2 üniversite dünyada ilk 10'a girdi Türkiye'den 2 üniversite dünyada ilk 10'a girdi

Öğrencilerin büyük bir çaba ve emek ile hak etmiş oldukları mezuniyetlerini kutlayan Nazilli MYO Müdürü Prof. Dr. Mustafa Özçağ, “Kıymetli öğrencilerimiz bu zorlu sürece hazırlanırken onlar için emek harcayan Nazilli MYO’nun değerli öğretim elemanlarına ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. İki yıllık öğretim sürecinin ardından siz değerli mezun öğrencilerimiz hiç kuşkusuz büyük bir teşekkür ve takdiri hak ediyorsunuz,” ifadelerinin ardından öğrencilerin güncel gelişmeleri takip etmelerinin ve kendilerini geliştirmelerinin önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından 2023-2024 Akademik yılı Kuyucak MYO birincisi Yusuf Çiftçi’ye plaket ve hediyesini Rektör Yardımcısı ve Kuyucak MYO Müdürü Prof. Dr. Erkan Salan takdim etti.

2023-2024 Akademik yılı Nazilli MYO birincisi Alara Sonkaya’ya ise plaket ve hediyesi, Nazilli MYO Müdürü Prof. Dr. Mustafa Özçağ tarafından takdim edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ