MEB'in 23 Nisan'a özel hazırladığı "Gazete Çocuk" yayımlandı MEB'in 23 Nisan'a özel hazırladığı "Gazete Çocuk" yayımlandı

Kuyucak’ta yaptığı başarılı çalışmalarla 9 yıl boyunca belediye başkanlığı yapan ve tüm kesimlerin desteğini almayı başaran AK Partili Metin Ertürk son genel seçimlerde milletvekili olabilmek için görevinden istifa etmiş ancak AK Parti genel merkezinin kararıyla milletvekili listesine alınmamıştı. Ertürk’ün neden listeye alınmadığı sorusuna hiçbir zaman cevap verilmedi. Ertürk ise küskünlüğünü dışa vurmayarak partisi için seçim çalışması yapmayı tercih etti. 14 Mayıs genel seçimlerinde AK Parti Aydın’da bir milletvekili, Kuyucak’ta ise 8 puanlık oy kaybı yaşadı. Siyasi kulislerde Kuyucak’ta ortaya çıkan tablonun ana sebebi olarak Metin Ertürk’ün milletvekili aday listesine alınmaması gösterildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAYBETTİ

Genel seçimlerde Kuyucak’ta büyük kayıp yaşayan AK Parti genel merkezi bu kez yerelden yükselen talebe kulak vererek Metin Ertürk’ü yeniden belediye başkan adayı gösterdi. Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti’ye bırakılan Kuyucak’ta MHP aday çıkarmadı. Ancak oyların sayılmasıyla herkes için şaşırtıcı bir tablo ortaya çıktı. İttifak adayı Metin Ertürk, CHP’nin adayı Uğur Doğanca’ya 5 puan farkla kaybetti. Ertürk belediye başkanlığı seçiminde 8 bin 266 oy alarak yüzde 46.85’te kalırken, rakibi CHP’li Uğur Doğanca ise 9 bin 25 oyla yüzde 51.15 oy oranına ulaşarak başkanlık koltuğuna oturdu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR