Kuşadası Belediyesi aşure bereketini 8 bin kişi ile paylaştı Kuşadası Belediyesi aşure bereketini 8 bin kişi ile paylaştı

Koçarlı’ya bağlı Çakırbeyli Mahallesi’nde bulunan ve merhum Başbakan Adnan Menderes’in de günlerinin geçtiği Adnan Menderes Çiftliği’nin bahçesinin bakımsız durumu görenleri üzüyor. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla konuyu gündeme taşıyan İYİ Parti Aydın eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Sinan, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli siyasi figürlerinden birinin nefes aldığı yerler böyle mi olmalı?” diyerek üzüntüsünü ifade etti. 

Whatsapp Image 2024 06 24 At 16.57.37

AYDIN MENDERES’LE ANISINI AKTARDI 

Çakırbeyli Pazarı’ndan dönüşte çiftliğin önünden geçerken içinin cız ettiğini ve bu fotoğrafı çektiğini kaydeden Sinan, “Eskiden Aydın Bey (Menderes) hayatta iken yazları Ankara’dan buraya geldiğinden çiftlik evi hep bakımlı olur kendisini babamla ziyarete gittiğimde hep içimi tuhaf bir duygu kaplardı. Öyle veya böyle bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli siyasi figürlerinden birinin nefes aldığı yerler böyle mi olmalı? Adamın doğup büyüdüğü yerler bakımsız, son nefesini verdiği ada ise turizm için betona dönüşmüş durumda. Şimdi bana ‘muhteşem bir müzesi’ var diyecekler peki orada bir madalya ve bir kalem haricinde Menderes’e ait başka bir obje var mı? Orası modern bir dokümantasyon merkezi gibi sanki. Üzülmemek elde değil” değerlendirmesinde bulundu. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR