Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler’e bir destek de Merkez Sağ Parti’den geldi. Tansu Çiller’in genel başkanı olduğu Merkez Sağ Parti Nazilli’de Cumhur İttifakı’nın adayı Ergüler’i destekleme kararı aldığını açıkladı. Karar Nazilli Öğretmenevi'nde düzenlenen bir programla kamuoyuna duyuruldu. Programa Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, Merkez Sağ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Osman Tuğrul, Aydın İl Bakanı Ferhat Aşan, Nazilli İlçe Başkanı Abdurrahman Yıldırım, Sultanhisar, Kuyucak, Efeler, İncirliova ilçe başkanları ve belediye meclis üyesi adayları katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 12.14.44 Pm

“DESTEĞİNİZ BENİM İÇİN KIYMETLİ”

Merkez Sağ Parti'nin desteği karşısında duyduğu mutluluğu dile getiren Ergüler, "Bugün Merkez Sağ Parti'nin bize güç vermesi inanılmaz bir motivasyon, inanılmaz bir gurur oldu. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı hep birlikte mutluluğa erişeceğiz. Sizlerden aldığım destekle Nazilli'yi hak ettiği yere getirebilmek için var gücümle mücadele edeceğim. Ben vefalı bir adamım. Merkez Sağ Parti'nin kıymeti de çok farklı olacak benim için” şeklinde konuştu.

“HASTALIKLI HAYVAN KESİLDİ” İDDİASILARINI YANITLADI

Erdem’den ‘kazanmanın ve kaybetmenin ahlakı’ paylaşımı Erdem’den ‘kazanmanın ve kaybetmenin ahlakı’ paylaşımı

Ergüler konuşmasında bazı haber sitelerinde çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Adaylığının açıklanmasından bu yana rakiplerinin kendisi hakkında iftiralar ürettiğini savunan Ergüler “Hırsız diyemiyorlar, çaldı diyemiyorlar, çaldırdı diyemiyorlar, hizmet yapmadı diyemiyorlar. Geçtiğimiz pazar günü bir iftar yemeği verdik. O yemekte kesilen hayvanlarımın tüberkilozlu olduğu iddia ediliyor. Arkadaşlar bu hayvanlar devletin mezbahasında kesiliyor. Bu hayvanlar veteriner kontrolünde kesiliyor. Bu hayvanları sağlıksız olsa insanlarımıza yedirir miyiz? Veya biz de yedik orada böyle bir şey olabilir mi? Biraz mantıklı çamur atsalar olacak da buna kargalar bile güler. Ben biliyorum neden olduğunu, Esat Ergüler geldiği zaman birçok musluk kapanacak bunu biliyorlar. Ben 13 yıl boyunca nasıl başkanlık yaptıysam, çaldırmadıysam, peşkeş çekmediysem yine aynı şartlarda belediye başkanlığı yapacağım. Nazilli halkının her kuruşuna sahip çıkacağım" dedi.

ERGÜLER’E DESTEĞİNİ AÇIKLADI

Ergüler’in ardından söz alan Merkez Sağ Parti GİK üyesi Osman Tuğrul ise "Bizler Merkez Sağ Parti olarak Aydın'da Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçelerde Cumhur İttifakı'nın yanındayız. Genel Başkanımız Tansu Çiller İstanbul'da Murat Kurum'a olan desteğini açıkladı. Biz de Aydın'da aynı şekilde gelecek olan başkanım Esat Ergüler'in yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Aynı şekilde Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde Mustafa Savaş'ı, Efeler'de Burak Pehlivan'ı ve Nazilli'de de Esat Ergüler'i destekleyeceğiz. Büyükşehir'de nasıl Mustafa Savaş'ı başkanımız görüyorsak Nazilli'de de Esat başkanımı belediye başkan adayı değil belediye başkanı olarak görüyoruz. 1 Nisan sabahı çok güzel bir güne uyanacağız ve Aydın'ın tüm ilçelerinde ve büyükşehirde Cumhur İttifakı'nın zaferini kutlayacağız"ifadelerini kullandı.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR