Türk ve Çinli akademisyenler deprem projelerinde işbirliği yapacak Türk ve Çinli akademisyenler deprem projelerinde işbirliği yapacak

Başarılı çalışmalarıyla mesleki eğitimde örnek teşkil eden Nazilli Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Müdürü Alperen Kılıç, Müdür Yardımcısı Oğuzhan Ünal ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette çalışmaları hakkında bilgiler veren Alperen Kılıç, okula verdiği destek nedeniyle Müdür Şimşek’e teşekkür etti. Ziyarette konuşan Kılıç “Biz öğretmenler için yılın tüm günleri önemli ve değerlidir. Eğitimin yaşı ve zamanı yoktur. Nazik misafirperverliği için ve her zaman desteklerini bizden esirgemeyen Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Şimşek’e teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖĞRENCİ SAYISI BİNİ GEÇTİ

MESEM olarak 2003-2024 eğitim öğretim yılında rekor kırdıklarını belirten Alperen Kılıç " Öğretmen sayımız 44 ü buldu. Öğrenci sayımız ise bini aştı. Yeterli görmüyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Lise diploması ve Ustalık belgesi vererek mezun ediyoruz. Sanayimizin iş gücüne ihtiyacı var. Daha çok çalışacağız. Türkiye Yüzyılını hep birlikte kuracağız. Öğretmenler günümüz kutlu olsun" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)