Motorin alacaklar gece yarısını bekleyin! Motorin alacaklar gece yarısını bekleyin!

Türk televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmekteyken 01.30 sıralarında hayatını kaybetti. Menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile Metin Uca'nın vefatını bildirdi. Baykara, "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor." ifadelerini kullandı.

Metin Uca'nın kaza geçirmesi sonrasında yaptığı sosyal medya paylaşımında, Bursa'da bir etkinlik için menajeri Kübra Kalem Baykara ile çıktığı yolda Dilovası oksijen çıkışında kendisini kaybederek ağaca çarptığını ve yapılan tetkikler sonucunda boyun şah damarlarının tıkalı olduğunun ortaya çıktığını belirtmişti. Tedavi süreci, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi'nde devam etmişti.

Metin Uca, Türkiye'de televizyonculuk, yazarlık ve tiyatroculuk alanlarında uzun yıllar boyunca aktif bir şekilde yer almış, geniş bir hayran kitlesi edinmiş bir isimdi. 61 yaşındaki Metin Uca'nın ani kaybı, Türkiye'nin medya ve sanat dünyasında derin bir üzüntü yarattı. (HABER MERKEZİ)