MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Yeni Kıroba’ya yaptığı özel açıklamalarında geçmişte MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçenlere çağrıda bulundu. Daha önce MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de benzer çağrıyı yinelediğini hatırlatan Başkan Alıcık, İYİ Parti’nin yerel seçimlerde öncesindeki Aydın’daki bazı tutumunu da eleştirdi. En son Söke’de Belediye Başkanı Levent Tuncel’in vefatının ardından meclis üyeleri arasında yapılan seçimlerde İYİ Parti’ye belediye başkan yardımcılığı teklif ettiklerini ancak sonuç alamadıklarını söyleyen Alıcık, “İYİ Parti’nin yerel seçimlere kendi adayları gireceklerini söylemeleri de bir pazarlık hareketidir” dedi.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ ADRESİ MHP’DİR”

MHP’ye halihazırda İYİ Parti’den çok büyük katılımların söz konusu olduğunu söyleyen Başkan Alıcık, “Önümüzdeki günlerde bazı ilçelerde geniş katılımla rozet takma törenleri de yapacağız. Şundan emin olun; MHP bugün ülkemizde 200’ün üzerinde belediye başkanıyla birlikte 10 il ve 1 büyükşehir belediyesini kazanmış bir partidir. Geçtiğimiz Yerel Seçimler’de Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girdiğimiz yerler dışında, ittifaksız seçimlere katıldığımız yerler de söz konusuydu. MHP olarak biz Türkiye’deki bütün belediyelere bu seçimlerde de talibiz. Türk milliyetçilerinin adresi MHP’dir. MHP, Türk milliyetçiliği fikrinin kökleştiği bir partidir. Ağacın gövdesi MHP’dir, dalları ne olursa olsun ağaç yeşermiş ve var olarak kalacaktır. Dallarsa kurumaya mahkumdur. İYİ Parti’deki arkadaşları MHP çatısı altına bekliyoruz” dedi.

CHP Nazilli’ye ikinci aday adayı CHP Nazilli’ye ikinci aday adayı

“BİZ BUNLARIN OYUNUNU SÖKE’DE GÖRDÜK”

İYİ Parti’nin Aydın’da bir sürecin içerisine girmiş vaziyette olduğunu belirten Alıcık, “İYİ Parti’yi irdelediğimizde örneğin, ‘İktidar olacağım’ diyorsunuz ama Aydın’da iki belediye başkanınız size inanmamış ve Cumhur İttifakı’na geçmiş durumda. Bu başkanlardan bir tanesi Genel Seçimler’den önce geçmişti. Türkiye’de geçen yerel seçimlerde aldıkları belediye sayısı 28 taneydi, son istifalarla ellerindeki toplam belediye sayısı 10 tane yok. Şimdi Yerel Seçimlere de tek başlarına gireceklerini söylüyorlar. Biz bunların oyununu Söke’de gördük. Söke’de biz onlara belediye başkan yardımcılığı bile teklif ettik ama sonuç alamadık. Yerel seçimlere kendi adayları gireceklerini söylemeleri de bir pazarlık hareketidir. Türkiye’de şu kadar büyükşehir, il ya da ilçe istiyoruz diyecekler. Siz ittifak olarak girdiğinizde 25 belediye almışsınız. Tek başınıza girdiğinizde ne alacaksınız? Ama herkes kendine baksın, biz de kendimize bakıyoruz. Yine de bizim kapımız herkese açıktır. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Gelin MHP çatısı altında olalım’ noktasındaki çağrısını biz bir kez daha tekrarlıyoruz” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)