MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin 2. turunda, Aydınlıların sağduyuyla sandığa gideceğine ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a gereken desteği vereceğine inançlarının tam olduğunu belirtti. 

Başkan Alıcık açıklamasında, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gençlik haftası konserlerinin de 17 Mayıs’ta Şırnak’ta şehit düşen 4 asker ve 1 korucu nedeniyle ertelenmesi gerektiğini vurguladı. 

Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı Kuşadası'nda çocuklar karne sevincini erken yaşadı

MHP Aydın İl Başkanı Alıcık, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin 2. turuna ilişkin açıklama yaptı. 28 Mayıs’ta yapılacak 2. turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sandıklardan çıkan sonuçlara göre açık ara birinci gelerek tekrardan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak seçileceğine yürekten inandıklarını belirten Alıcık, “Aydınlı hemşerilerimizden temennimiz sağduyuyla sandığa giderek, milletimizin beraberlik ve bekası, devletimizin birlik ve bütünlüğü için 14 Mayıs’ta olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a desteklerini esirgememeleridir” ifadelerini kullandı.

“HEMŞERİLERİMİZ 28 MAYIS’TA DA GEREKENİ YAPACAKTIR”

Geride kalan 14 Mayıs Seçimlerinde TBMM’de temsiliyet olarak çoğunluğun Cumhur İttifakı’ndan yana olmasının, Türkiye’nin bölgesel ve uluslararası mecrada hedeflerine ulaşması yolunda önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Alıcık, “Bu bakımdan 28 Mayıs’ta yapılacak 2. tur seçimlerinde de Gazi meclisimizin etkin ve sağlıklı işlemesiyle birlikte Türkiye’nin küresel bir aktör olarak yoluna devam etmesi için Aziz milletimizden beklentimiz, yeniden Cumhurbaşkanımızın en yüksek oyla göreve seçilmesini sağlamalarıdır. Hemşerilerimiz 14 Mayıs’ta aklıselim içinde oyunu kullandı ve en yüksek oyla Cumhurbaşkanımızdan yana tavrını ortaya koydu. 28 Mayıs’ta da gerekeni yapacak ve Türkiye Yüzyılı’nın işaret fişeğini yakacaktır” dedi.

“KONSERLER DERHAL İPTAL EDİLMELİDİR”

Açıklamasında, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen konserleri de eleştiren Başkan Alıcık, “Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde 17 Mayıs günü PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 4 askerimizle 1 korucumuz şehit oldu. Şehitlerimiz arasında Aydın Karacasu’dan evli Uzman Çavuş Özcan İlhan da var. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği bu konserler şehitlerimizin geldiği bu süreçte doğru değildir ve derhal iptal edilmelidir. Halihazırda kahraman askerlerimiz terörle mücadele kapsamında operasyonlarına devam ederken, Karacasu’da ve memleketimizin dört köşesindeki ateşin düştüğü evlerde şehitlerimizin yası tutulurken, amiyane tabirle eğlenmek yakışıksızdır, örf ve ananelerimize de aykırıdır. Bu konserlerin iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenmesi daha doğru olacaktır” diye konuştu. (MURAT TAN)